$type=blogging$count=16$readmore=no$labels=no$snippet=no$meta=no

$type=one$count=10 $type=blogging$count=16$readmore=no$labels=no$snippet=no$meta=no Yazılarımız DMCA lisansı ile korunmaktadır.Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.!

Takdir Ediliyorsan Değil Taklit Ediliyorsan Başarmışsındır.
Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar !


2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı geldiği bu günlerde Burs Veren kurum ve kuruluşlar hangileri? Geçmişten günümüzü iş adamları, Karşılıksız burs veren vakıflar ve dernekler tüm öğrenci adayları merakla beklemekte. İşte 2015 Yılı için burs başvuruları yapacağınız yerler!
Burslarda Öncelik

Bursiyerler için öncelik sıralamasında; ailenin kırsal kesimde ikameti ve İstanbul'da bir üniversiteyi kazanmış olması, okuyan kardeş sayısı, kız çocukları, anne ve babadan birinin veya ikisinin hayatta olmaması, çocuğun parçalanmış aileden olması, öğrencinin özel yeteneğe ve uğraşa sahip olması, Vakfın, eğitim kültür ve sosyal etkinliklerinde yer alma çabasını göstermesi, gönüllülük hizmetine talip olması önem taşıyor.

Bursiyerlere Sağlanan İmkanlar
Yeküv, bursiyerlerine sağladığı eğitim katkısı yanında, kişisel gelişim imkanı sunacak projelerle destek sağlayarak, bursiyerlerle parasal katkıyı aşan bir iletişimi hedefliyor. Bu amaçla;
Her ay 20 yıldır sürdürülen ve bursiyerleri uzmanlarla buluşturan eğitim ve kültür toplantıları,

NLP seminerleri,
Bilgisayar kursları,
Başarıyı ve araştırmayı teşvik ödülleri
 Destek dersleri
Konser, tiyatro v.b. kültür-sanat etkinliklerine katılım imkanı
Sağlık hizmetleri
Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri
Staj programları, gençlik zirveleri, liderlik ve kariyer günleri,
Piknikler, kutlamalar,yemekler Giyim desteği ve ayni katkılar Kültür gezileri, Yurttaşlık eğitimleri Çocuk Hakları Sözleşmesi bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

HACI ÖMER SABANCI VAKFI

31 yıldır 24 bini aşkın öğrenciye burs veren vakıf, her yıl bir taban puan belirliyor. Bu yılın puanları henüz belirlenmemiş ama vakfın amacı hem başarılı hem dar gelirli öğrencilerin yüzünü güldürmek… Burs başvuruları 15 Eylül ile 15 Ekim arasında yapılıyor. Kasım ayı sonunda kazananların isimleri açıklanıyor. Vakıf, bursu, yükseköğrenim süresince her yıl 9 aylık bir süre için ve geri ödeme yükümlülüğü ile veriyor. Geri ödeme ise, okulunu bitirip, bir işe giren öğrenciden tam bir yıl sonra 24 ay taksitli olarak alınıyor. Tel: (0322) 363 09 88TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFITOG'un koşulları diğer vakıflardan oldukça farklı… En önemli koşul, haftada en az 4 saat herhangi bir toplumsal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer almak… Türkiye'deki 60 üniversitede ağ kuran TOG'un diğer kriteri akademik başarı… Bursun devamlılığı için öğrencinin başarı devamlılığı esas alınıyor. Ortalama 130 milyon lira burs veriliyor. Geri ödemesi yok. Tel: (0216) 321 89 88

İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFIEylül'de başvurular alınıyor. Karşılıksız olarak veriliyor. Dilekçe ile başvuru yapılıyor, uygun adaya burs veriliyor. Tel: (0212) 293 54 18İSTANBUL TİCARET ODASIİTO, İstanbul il sınırları içerisindeki devlet üniversitelerinin ekonomi ile ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilere burs veriyor. Burs alabilmek için çeşitli yaş sınırları aranıyor. Öğrencinin başka bir yerden burs almaması koşulu da var. Geri ödemesi yok. Ara sınıf ise alt sınıftan dersinin olmaması gerekiyor. Özel üniversite ve ikinci öğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları kabul edilmiyor. Her yıl Ekim-Kasım aylarında başvuru yapılabiliyor. Tel: (0212) 455 60 52

İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

1 yılı 3.5 not ortalaması ile bitiren öğrenci, sonraki yılı başarı bursuyla okuyor. Yarışmalarda Türkiye'yi temsil edip derece alanlara spor bursu veriliyor.21.YÜZYIL Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) BURS PROGRAMIKimler Burs Alabilir?
Amacı ülke çocuklarının, gençlerinin ve tüm insanlarımızın eğitsel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak olan YEKÜV, başarılı fakat eğitimlerini sürdürürken zorlanan ve her yıl belirlenen şartları taşıyan öğrencilere burs imkanı sunuyor.

Bursun SüresiBursa hak kazanan öğrenciler, başarılı oldukları ve bunu her eğitim dönemi başında belgeledikleri takdirde mezun olana dek bursları devam ediyor. Başarısız olan, mezun olan, evraklarını zamanında getirmeyen, Vakıf etkinliklerine gerekli katılımı sağlamayan öğrencilerin bursları sona eriyor.Burs Miktarı
B urs miktarları, her eğitim döneminde yönetim kurulunca belirleniyor. Burslar karşılıksız olarak programlanıyor. Ancak öğrencilerden eğitsel, sosyal ve kültürel projelere katılmaları, öğrenci ve mezunların,toplumsal dayanışmaya katkı amacıyla gönüllülük bilincine sahip olmaları bekleniyor.21. YÜZYIL ANADOLU VAKFI MAHMUTBEY
21.Yüzyıl Anadolu Vakfı Mahmutbey Yolu cad.No:53 Şirinevler Tel:2126543769A. NİHAT GÖKYİĞİT EĞİTİM SAĞ. KÜLTÜR SAN. VAKFIA.Nihat Gökyiğit Eğitim Sağ. Kültürtür.San. Vakfı Tekfen Sitesi 80600 EtilerABDÜLKADİR ERİS EĞİTİM VAKFI
Adres:Abdülkadir Eriş Eğitim Ve Sos.Y Vakfı Cumhuriyet cad. No:27 K:4 TaksimABDURRAHMAN BİLİMLİ KÜLTÜRTÜR SA. SOS. VAKFI
Abdurrahman Bilimli Eğitim Kültürtür.Sağ.Sos.H Vakfı Davutpaşa cad.Yıldız sok. No:3 TopkapıADEM ÇELİK BEYKENT VAKFI
Adem Çelik Beykent Eğitim Vakfı Gürpınar E-5 ayrımı Beylikdüzü Tel: 2128721125

AKKANAT EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI BURSU


Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu
Merkezi İstanbulda bulunan Akkanat Eğitim ve Sağlık vakfı her yıl yüzlerce üniversite öğrencisine burs veriyor.İşte Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu detayları:
1.) Başvurular Eylül ayında yapılmaktadır.
2.) Sadece üniversite öğrencileri burstan yararlanmaktadır.
3.) Burs verilecek kişilerden başka hiç bir kurumdan burs almama koşulu aranmaktadır.
4.) Burs başvurusu şahsen vakıfa yapılmaktadır. Vakıftan temin edilecek form doldurulup değerlendirildikten sonra gerekli evraklar sizden istenecektir.
Adres : Evren Oto Sanayi Sitesi Yanyol 2.Kısım No:6 İstanbul / İSTANBUL
Telefon : 0 212 622 41 00ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı -
Önemli Notlar
Burs başvuruları okulların burs ofislerine yapılmalıdır.
ALEV doğrudan burs başvurusu kabul etmemektedir.
Okulların burs ofisleri bildirilen kontenjan kadar öğrenciyi seçer ve ALEV yönetimine iletir.

Vakfın Amacı
 Ulusumuzun çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması için toplumumuzun eğitim ve kültür seviyesinin yükselmesine katkıda bulunmaktır. ALEV, bu amaçla eğitim çağındaki başarılı ve kabiliyetli gençlerin yetişmesi için her yıl "Karşılıksız Burslar" vermektedir.

BURSLAR, Vakfın kuruluş statüsü ve Mütevelli Hey'et kararı ile 3 kategoride verilmektedir.

Bunlar;
1- Üniversite Bursları,
2- Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Lise Bursları,
3- Alarko Mensubu Çocukları Burslarıdır.
Vakfımızın vermiş olduğu burslar hakkında detaylı bilgiler, bursların veriliş şekli ve koşulları aşağıdaki başlıklarda belirtilmiştir.
1- Üniversite Bursları
A- Dr. Üzeyir GARİH Bursu
İ.T.Ü. Makina Mühendisliği Bölümü son sınıf veya lisans üstü öğrenim gören 4 öğrenci,
B- Alarko Eğitim – Kültür Vakfı(ALEV) Bursu
Üniversiteler bazında bölümler;

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İ.T.Ü.)
 Makina Mühendisliği Bölümü,
İşletme veya Endüstri Mühendisliği Bölümü,
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü,
İnşaat Mühendisliği Bölümü,

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (O.D.T.Ü.)
Makina Mühendisliği Bölümü,
Endüstri Mühendisliği Bölümü,
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü,
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü,BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (B.Ü.)
Makina Mühendisliği Bölümü,
Endüstri Mühendisliği Bölümü,
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü,
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü,İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (İ.Ü)
İşletme Fakültesi,
ANKARA ÜNİVERSİTESİ (A.Ü)
Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü,

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (G.S.Ü)
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü,
Endüstri Mühendisliği Bölümü
öğrencilerini kapsamaktadır.
Yukarıdaki öğrencilerden lisansüstüne devam edenlerin bursları devam ettirilir.Koşulları:
Burslar karşılıksız olup, herhangi bir hizmet veya yükümlülük gerektirmez.
Öğrencinin son sınıfta olması ve alt sınıftan dersi bulunmaması gerekir.
Burs alan öğrenci, düzenli bir öğrenci yaşamının gereklerini yerine getirmeyi, okuluna derslerini aksatmadan devam etmeyi kabul eder.
Öğrenimin aksatılması halinde burs iptal edilir; ancak, resmi belgelere dayanan hastalık veya mazeretler sebebiyle öğrenimin aksaması halinde, burs verme süresinin uzatılıp uzatılmamasına karar verme yetkisi Alarko Eğitim-Kültür Vakfı'na aittir.
Alarko Eğitim-Kültür Vakfı gerekli gördüğü hallerde verdiği bursu hiçbir sebep göstermeksizin iptal etme hakkına sahiptir.Seçim Şekli:
Öğrenciler, Üniversitelerin Burs Ofislerinden aldıkları ALEV Burs İstek Formlarını doldururlar.
Burs Ofisleri, bildirilen kontenjan kadar öğrenciyi seçer ve ALEV Yönetimine iletir.
ALEV tarafından burs başvurusu kabul edilen öğrencilere burslarının kabul edildiğine dair bir mektup gönderilir.
Ödeme Şekli:
Aylık burs miktarı 2015-2016 öğretim dönemi için 250.-TL/ay'dır.
Ödemeler, her ayın ilk haftası içinde yalnız öğretim aylarına (sömestre dahil) mahsus olmak üzere öğrencilerin banka hesap numaralarına yapılır.2- Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Lise Bursları
Kapsamı:
Teknik Lise ve Endüstri Meslek Liselerinin, Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Liselerinin 11. veya 12. sınıfında öğrenim gören toplam 25 öğreciye burs verilir.
Burslardan Bilişim Teknolojileri, Elektrik – Elektronik Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, İnşaat Teknolojisi, Makina Teknolojisi ve Metal Teknolojisi alanlarında öğrenim gören öğrenciler yararlanabilir.
Koşulları: Burslar karşılıksız olup, herhangi bir hizmet veya yükümlülük gerektirmez.
Öğrencilerin bir önceki sınıfa ait yıl sonu başarı puanının en az 85 ve üzeri olması gerekmektedir.Burs alan öğrenci, düzenli bir öğrenci yaşamının gereklerini yerine getirmeyi, okuluna derslerini aksatmadan devam etmeyi kabul eder.Öğrenimin aksatılması halinde burs iptal edilir; ancak, resmi belgelere dayanan hastalık veya mazeretler sebebiyle öğrenimin aksaması halinde, burs verme süresinin uzatılıp uzatılmamasına karar verme yetkisi Alarko Eğitim-Kültür Vakfı'na aittir. Alarko Eğitim-Kültür Vakfı gerekli gördüğü hallerde verdiği bursu hiçbir sebep göstermeksizin iptal etme hakkına sahiptir.

Seçim Şekli:
 Öğrenciler okul yönetiminden aldıkları ALEV Burs İstek Formlarını doldurarak Okul Müdürlüklerine verirler, Okul Müdürlüğü formların doğruluğunu onayladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı ErkekTeknik Öğretim Genel Müdürlüğü'ne gönderir.
Genel Müdürlük bildirilen öğrencilerden burs şartlarını taşıyan 25 öğrencinin seçimini yaparak, bu öğrencilerin ALEV Burs İstek Formu'nu Vakfa gönderir.
Yukarıdaki şartları taşıyan ve burs almak üzere başvuran öğrencilerden başarı ve ailelerinin gelir durumları dikkate alınarak seçilenlere ALEV tarafından burs tahsis edilir.

Ödeme Şekli:
 Aylık burs miktarı 2015-2016 öğretim dönemi için 125.-TL/ay'dır.
Ödemeler, her ayın ilk haftası içinde yalnız öğretim aylarına (sömestre dahil) mahsus olmak üzere öğrencilerin banka hesap numaralarına yapılır.
3- Alarko Mensubu Çocukları Bursları
Topluluğumuz mensuplarının çocuklarına yönelik burslar;
Lise ve
Üniversiteye giden çocukları kapsamaktadır.

Koşulları: Burslar karşılıksız olup, herhangi bir hizmet veya yükümlülük gerektirmez.Burs alan öğrenci, düzenli bir öğrenci yaşamının gereklerini yerine getirmeyi, okuluna derslerini aksatmadan devam etmeyi kabul eder.Öğrenimin aksatılması halinde burs iptal edilir; ancak, resmi belgelere dayanan hastalık veya mazeretler sebebiyle öğrenimin aksaması halinde, burs verme süresinin uzatılıp uzatılmamasına karar verme yetkisi Alarko Eğitim-Kültür Vakfı'na aittir.
Alarko Eğitim-Kültür Vakfı gerekli gördüğü hallerde verdiği bursu hiçbir sebep göstermeksizin iptal etme hakkına sahiptir.

Öğrencinin anne veya babasının Alarko Şirketler Topluluğunda en az 5 yıl çalışıyor olması gerekmektedir. Öğrencinin ailesinin 2015 yılı net gelirinin 20.000.-TL'nin (ücret, ikramiye, sosyal yardım, prim ve ailenin diğer gelirleri dahil) altında olması gerekmektedir. (Bu gelir sınırı, her yıl yeniden belirlenir.)Öğrencilerin bir önceki öğretim yılındaki notlarını belgeleyerek başarılarını kanıtlamaları amacıyla "karne" ve "başarı belgesi" fotokopilerini Burs İstek Formu ile birlikte Vakfa ibraz etmeleri gerekir.Burs'a kesin hak kazanmak için, anne/babanın görev yaptığı Şirket/Müessesenin en üst amirinin onayı alınır.Öğrencinin yıl kaybetmemiş olması gerekmektedir.

Her aileden 1 öğrenciye burs verilir.
Öğrenci burs almaya; başarısının ve burs'a ilişkin şartlarının ortadan kalkmaması kaydı ile; Liseye başladıysa lise bitinceye kadar, Üniversiteye başladıysa üniversite bitinceye kadar devam eder.
Öğrencinin anne veya babasının emeklilik ve ölüm nedeni dışındaki bir nedenle Alarko Topluluğu'ndan ayrılması halinde burs iptal edilir.

Seçim Şekli:
 Burs başvurusu, öğrencilerin daha önce doldurduğu ve Mensubun bağlı bulunduğu Şirketin Yöneticisinin de doğruluğunu onayladığı ALEV Burs İstek Formunun ALEV Yönetimine teslim edilmesi ile yapılır.
Mensup Çocukları için ayrılan kontenjan ALEV'in aynı yıl verdiği Üniversite, E.M.L. ve Teknik Lise burs bütçesinin % 10′unu geçemez.
Burs talebinin kontenjanı aşması durumunda müracaatlar arasından başarı sıralamasına göre seçim yapılır (Eşitlik halinde; öğrencinin yaşı, anne veya babasının kıdemi ve ailenin gelir düzeyi dikkate alınır.)
 Bursiyer seçimde Şirketlere göre dağılım ayrıca dikkate alınır.


Ödeme Şekli:
Aylık burs miktarı; 2015 – 2016 öğretim dönemi için; lise öğrencileri için 125.-TL/ay ve Üniversite öğrencileri için 250- TL/ay'dır.
Ödemeler, her ayın ilk haftası içinde yalnız öğretim aylarına (sömestre dahil) mahsus olmak üzere öğrencinin banka hesap numaralarına yapılır.

DARENDİLİLER EĞİTİM VAKFI

Darendeliler Y.Eğitim Ve Kültür Vakfı

Burs Başvurusu
İstenilen Evraklar
1.Burs Başvuru Formu
2.Okulu yeni kazananlar için Üniversite Yerleştirme Sınav Sonuç Belgesinin Fotokopisi
3.Ara sınıflar için transcript (not çizelgesi) ve Öğrenci Belgesi,
4.Bağlı olduğu nufus dairesince düzenlenecek olan "Aile Nüfus Bildirgesi Formu"
5.Gelir beyanı ile ilgili olarak;
Anne ve/veya baba çalışıyorsa işyerinden onaylı maaş ya da ücret bodrosu
Anne ve/veya baba tacir, çiftçi, sanayici, serbest meslek sahibi veya esnaf ise Vergi Levhasının fotokopisiMuafiyete tabi meslek grupları, bu durumlarını ilgili belediyeler, meslek odaları veya vergiden muaf olduğuna dair vergi numarası ile belirtilen kartın ilgili kuruluşlarca tasdikli fotokopisi,
Emekliler için aylıklarını aldıkları Sosyal Güvenlik kurumundan onaylı maaşlarını gösterir belge,
Baba çalışmıyor ve/veya anne ev hanımı ise Emekli Sandığı Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Bağ-Kur'a bağlı olmadıklarını gösterir kurumca onaylı belgeler.
6.Öğrencinin oturduğu ev kira ise kira kontratı, lojman ise lojman belgesi
7.Okuyan kardeş varsa okudukları okullardan alacakları öğrenci belgeleri
8.Bursa başvuran öğrencinin ailesinin ikametgah ettiği yeri gösteren anne veya baba adına düzenlenmiş ikametgah belgesi
9.Forma yapıştırılmak üzere 1 adet vesikalık fotoğraf
10.Nüfus cüzdan fotokopisiDR. ALİ MÜMTAZ GÜRSOY VAKFI


Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Okut Vakfı
Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Okut Vakfı
İl: Istanbul
Telefon: (216) 348 75 40
Adres: Kırtasiyeci Sok. Ekşioğlu İşhanı No:11 K:2 D:48 Kadıköy / Istanbul


ENSAR VAKFI
Ensar Vakfı
BURS ÇALIŞMALARI

Ensar Vakfı, kuruluşundan bugüne kadar çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilere her ay karşılıksız burs verme faaliyetini sürdüregelmiştir. Burs alacak öğrencilerin seçiminde; Başarılı olmak ve maddi imkansızlık içinde olmak gibi şartlar ön planda tutulmaktadır.
Ayrıca Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrencilere de karşılıksız burs verilmektedir.

FEVZİ AKKAYA VAKFI

Feyzi Akkaya Temel Eğitim Vakfı, 1980 senesinden bu yana, teknik liseler ve endüstri meslek liselerinde okuyan, maddi durumu müsait olmayan öğrencilere burs vermektedir.
Vakfın burslarından bugüne kadar 50 bini aşkın öğrenci faydalanmıştır.


Vakıf bursları karşılıksızdır ve bursiyerlere mecburi hizmet koşulu öne sürülmemektedir. Ancak, vakfın bursundan yararlanıp iş hayatına atılanlar, kendileri gibi, en az bir Türk gencine destek vermeyi vicdani bir yükümlülük olarak kabul ederler.

Vakıf, kurucusu Feyzi Akkaya'nın da özel isteği doğrultusunda, daha çok ülkenin geri kalmış bölgelerinde okuyan öğrencilere burs tahsis etmektedir.
Bursiyerler arasında kız-erkek ayrımı yapılmamakta, hatta kız öğrencilerin okuyup iş hayatında yer alabilmeleri için, pozitif ayrımcılık yapılmaktadır.


Kimler Yararlanabilir?
Fevzi Akkaya Temel Eğitim Vakfı
Feyzi Akkaya Temel Eğitim Vakfı'nın eğitim burslarından yararlanmak için öğrencilerin aşağıdaki kriterlere sahip olmaları gerekir:
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları
Karakteri ve milli duyguları sağlam olmaları
Maddi desteği muhtaç olmaları (Kendisinin veya ailesinin maddi varlığı, öğrenimini imkansızlaştıracak derecede olan)
Çalışkan ve başarılı olmaları
Faaliyetlerini öğrenim dışına kaydırmamış ve siyasete karışmamış olmaları
Uzun süre okuldan uzaklaştırma cezası almamış olmaları
Sınıf Öğretmenler Kurulu'nca seçilmiş olmaları gerekir
Okul idarecilerinin teklifi ve Yönetim Kurulu'nun kararı ile istisnai hallerde de burs verilebilir.


Burs Kesilme Halleri
Feyzi Akkaya Temel Eğitim Vakfı'nın eğitim burslarının kesilmesi için, aşağıdaki koşulların oluşması gerekir:
Öğrencinin ikmale kalması ve başarı düzeyini düşürmesi
Maddi durumun düzelmesi
Başka bir kurumdan burs veya kredi alınması
Öğrencinin ders ve ödevlerini yapmaması, özürsüz devamsızlığı sürdürmesi
Öğrencilikle bağdaşmayan okul içi ve dışı faaliyetlerde bulunması
Öğrencilik vakarına yakışmayacak halin, öğretim kurumları veya Vakıflar İdaresi'nce tespit edilmesi
Siyasete karışması
Her türlü boykot ve öğretimi engelleyecek faaliyette bulunması
Öğrencilere yasak olan dernek, kulüp ve benzeri yerlere kayıtlı olması veya bu yerlere devam etmesi
Hürriyeti bağlayıcı bir ceza veya ağır para cezasına mahkum olması
Okul disiplin kurulunca uzun süreli okuldan uzaklaştırma cezası alması
Sağlık nedeni ile Yönetim Kurulu'nun kabul edemeyeceği kadar uzun süreli öğrenime ara vermesi
Her ne sebeple olursa olsun, yanlış beyanda bulunması
Burslar, vakfın Yönetim Kurulu'nun kararı ile kesilir.


Not: Yönetim Kurulu emrindeki Yardım Ödeneği ile burslu öğrencilerden başarılı olanların ciddi netice verecek hastalıklarının tedavi giderleri – başka bir kurum tarafından karşılanmadığı takdirde – karşılanabilir.

FEYZİYE MEKTEPLERİ VAKFI


Feyziye Mektepleri Vakfı üstün başarılı öğrencileri ödüllendirerek ve maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrencilerine ücretsiz okuma hakkı vererek olanaklar ölçüsünde fırsat eşitliği sağlamayı amaçlamaktadır.
Bu çerçevede ücretsiz okuma hakkı, "Feyziye Mektepleri Vakfı Ücretsiz Okutulacak Ve Burs Verilecek Öğrenciler Prosedürü" gereğince Yönetim Kurulu'nun kararı ile değişik oranlarda verilir ve yürütülür.
Ücretsiz okuma hakkından yararlanmak isteyen velilere, başvuru koşulları ve ücretsiz okuma hakkı ile ilgili ayrıntılar Okul Müdürlüğü'nce bildirilir.

- Öğrencilerimize değişik oranlarda Ücretsiz Okuma Hakkı kazandıran üç ayrı uygulama vardır:
Özel Öğretim Kurumlarında Ücretsiz Okuyacak Öğrenciler Hakkında Yönetmelik Hükümlerine göre Vakıfça verilen Ücretsiz Okuma Hakkı,
Vakıf Yönetim Kurulu'nca belirlenen esaslara göre maddi durumu yetersiz öğrenciler ile liseye üstün başarı ile giren öğrencilere değişik oranlarda verilen Ücretsiz Okuma Hakkı,
Ulusal ve Uluslararası Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Alanında Üstün Başarı Gösteren Öğrencilere ilgili Prosedür ve Yönergelerde belirlenen esaslara göre değişik oranlarda verilecek Ücretsiz Okuma Hakkı.

İZZET BAYSAL VAKFINDAN BURS ALABİLME ŞARTLARI


1. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin dört yıllık bölümlerine en yüksek puanla birinci sırada kayıt yaptıran birinci öğretim lisans öğrencilerine vakfımız tarafından burs verilmektedir.2. Bölüm birincilerinden sonra gelen en yüksek puanlı Bolu'lu bir öğrenciye daha vakfımız burs vermektedir. Bu öğrencilerin, Bolu Merkez İlçe veya diğer İlçe ve köylerinde doğup, buraların nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.KİBAR EĞİTİM ve SOSYAL YARDIM VAKFI


İlk, orta, yüksek ve lisans üstü eğitim düzeylerinde okuyan, araştırma ve inceleme yapan yetenekli, maddi olanaktan yoksun çocuklara ve gençlere, burs veriyor. Vakıf toplamda 60 öğrenciye burs veriyor. Üniversite öğrencilerine 12 aylık 85 TL burs verirken, İlköğretim öğrencilerine 75 TL burs veriyor.Burs başvuruları Eylül ayında yaplıyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.kibarholding.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

RUMELİ EĞİTİM VAKFI


Vermiş olduğu burs kategorileri
- Üstün Başarı Bursları
- Yüksek Öğrenim Bursları
- Yüksek Lisans Bursları
- Doktora Bursları
Başta Rumeli kökenli ve şehit ailelerinin orta dereceli okullardan mezun olup maddi yetersizliklerden dolayı üniversite veya yüksek okulllarda okuma olanağından mahrum kalan öğrencilerin her türlü eğitim, öğretim ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için burs vermekteyiz.
Okudukları okullarda parmakla gösterilecek şekilde başarılı olan Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmek, maddi ve manevi yönden de destek olmak amacı ile üstün başarı bursları vemekteyiz.
Burs Şartları
Rumeli Eğitim Vakfı burslarından sadece Rumeli kökenli ve şehit ailelerin çocukları faydalanabilir. Burs imkanlarından yararlanabilmeniz için herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs veya kredi almamanız gerekmektedir. Başka bir kurumdan burs aldığı tespit edilen öğrencinin Eğitim Bursu iptal edilir.

ŞAHİNLER VAKFI BURSU


Mali durumu çok zayif olan belgeleyen ögrencilere burs veren vakif, hazirlik veya 1. sinif ögrencileriyle üniversite okuyan kardesleri olanlara tip, hukuk ve mühendislik fakülteleri ögrencilere öncelik veriliyor. Burs, bir ögretim yil botunca ve 9 aylik süre ile veriliyor.TADEV
TADEV üniversite öğrencilerine 1995 yılından itibaren karşılıksız burs vermek üzere çalışmalar yapmaktadır.YUMLU EĞİTİM KÜLTÜR ve BİLİM ARAŞTIRMA VAKFI

Yumlu Vakfı, maddi imkanları nedeniyle yüksek öğrenimlerine devam etmekte zorluk çeken başarılı öğrenciler için burslar sağlamakta ve sağlanan imkanı desteklemek amacıyla sosyal gelişim konuları da dahil olmak üzere bursiyerlerine özel imkanlar yaratmaya gayret göstermektedir.

Kısaca özetlenecek olursa; öğrenci merkezleri ve benzeri kuruluşların açılmasını sağlayacak tedbirleri belirlemek, eğitim ve öğretim alanında yapılacak araştırmaların hazırlıklarını yapmak, lisan kursları açmak, teknik geziler düzenlemek, bursiyerlere staj imkanı sağlayacak kurumları tespit etmek, bursiyerler arası birliğin sağlanabilmesi amacıyla yarışma, toplantı ve sportif faaliyet düzenlemek gibi birçok aktivite, bursları destekleyici unsurlar olarak kabul edilebilir.

Yümlü Vakfının aşağıda genel hatları açıklanacak olan burs konularını hangi koşullarda alabilecekleri; 'Çalışma Sistemi' başlığı altında genel olarak incelenmektedir. Ancak detaylı bilgi için 'Eğitim Hizmetleri ve Burs Yönetmeliği' isimli dosyanın incelenmesini önermekteyiz.Lisans Eğitim Bursları: Vakıf tarafından verilen bursların temelini oluşturmaktadır. Genel bir ifadeyle; üniversite ya da yüksek okul okuyan ve bu dönemlerinde maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilere sağlanmaktadır ve karşılıksızdır. Yurtiçi lisans eğitim bursları hakkındaki detayları 'Çalışma Sistemi' bölümünde ya da 'Eğitim Hizmetleri ve Burs Yönetmeliği' isimli dokümanda bulabilirsiniz.Yüksek Lisans ve Doktora Bursları: Vakıf, üniversite ve yüksek okullarda devam zorunluluğu olan ve öğretim programı eğitim kurumları tarafından izlenen öğretim dallarında okuyan öğrenciler için karşılıksız burs sağlar. Yurtiçi yüksek lisans eğitim bursları hakkındaki detayları 'Çalışma Sistemi' bölümünde ya da 'Eğitim Hizmetleri ve Burs Yönetmeliği' isimli dokümanda bulabilirsiniz.

Adaylık Koşulları:

a) Öğretim Kurumlarının sınav yönetmeliklerine göre başarılı olmak,
b) Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,
c) Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka yerden ücret, burs ve kredi almamak,
d) Karakter açısından sağlam ve güvenilir olmak.


Yüksek Öğrenim Bursları için Başvuru Koşulları Yüksek Lisans ve Doktora Bursları için Başvuru Koşulları

Yüksek Öğretim Kurumlarının ara sınıf öğrencileri, eğitim kurumlarından alacakları yüksek öğretim durumu belgelerini ve dilekçelerini, birinci sınıf öğrencileri ise mezun oldukları lise veya lise dengi okul müdürlüklerinden alacakları orta öğrenim durumu belgelerini ve dilekçelerini, kurumlarına gönderilen örneklere uygun olarak hazırlanmış şekilde Vakfa verirler.
Yurtiçi yüksek lisans ve doktora eğitimi için başvuracak adayların, vakfa vermeleri gereken belgeler şunlardır:

a) Dilekçe: Uzmanlık dalı ve araştırma programı hakkında yazılı bilgi verilecektir.
b) Yüksek Lisans Bursu Adayları İçin:
Lisans (MML) öğrenimini bitirme derecesini veya yüksek lisans öğrenimine kabul ve kayıt olduğunu gösterir Dekanlık yazısı
Doktora Adayları İçin:
MML ve MMLS öğrenimlerini bitirme derecelerini ve doktora öğrenimine kabul ve kayıt olduğunu gösterir dekanlık yazısı.
c) Tez yürütücüsü profesör tarafından hazırlanmış tavsiye mektubu ve adayın ilmi araştırma programı.
d) Nüfus cüzdanı sureti, ikametgah, adli sicil belgesi ve başarı durumunu gösteren belge.
e) Taahhütname ve kefaletname.
f) Adayın başarı durumu ve karakteri hakkında iki profesöründen alacağı tavsiye yazısı.

Yurtdışı Bursları

Yurtdışı Bursları, yalnızca yüksek lisans için ve lisans eğitimini Yümlü Vakfı'nın bursu ile tamamlamış olan bireylere sağlanmaktadır. Bu ön koşulları karşılayan bursiyerler, üniversite ya da yüksek okulunu üstün başarı ile tamamlamış ve lisan biliyor olmaları durumunda başvurabilmekte ve Vakıf tarafından en uygun görülen adaylar arasından seçilmektedirler. Vakıf tarafından sağlanan burslar içinde yurtdışı bursları karşılıklıdır. Yurtdışı bursları için başvuru koşulları hakkındaki detayları 'Çalışma Sistemi' bölümünde ya da 'Eğitim Hizmetleri ve Burs Yönetmeliği' isimli dokümanda bulabilirsiniz.

Adaylık Koşulları:

a) Üniversite veya Yüksek Okulu 'Yümlü Vakfı' öğretim bursu ile tamamlamış olmak.
b) 30 Yaşından büyük olmamak.
c) Üniversite veya yüksek okullardan en az iyi veya eşdeğerde diploma ile mezun olmak. (10 üzerinden en az 7,5. 20 üzerinden en az 15. 4 üzerinden en az 3′lük genel not ortalamasına sahip olmak).
d) Yurtdışında ailesinin imkanlarıyla öğrenim yapamayacak durumda olmak.
e) Gidilecek ülkenin dilini, öğrenim görebilecek düzeyde bilmek. (İngilizce, dil bilgisinin yeterli olması için, adayların TOEFL sınavından en az 550 puan almaları gerekir). İngilizce öğrenim yapacakların mesleki bilgilerinin yeterliliği, İşletme Yönetimi dalında (GMAT): mühendislik ve sosyal bilimler dallarında ise (GRE) testleriyle ölçülür. Bu test sonuçlarına göre; adayın sınava katılmış olanlar içinde ilk %50′ye girebilmesi gerekir. Diğer dillerde öğrenim görecek olanlar, gidecekleri ülkelerdeki dil öğrenimine gerek kalmadan yüksek lisans yapabileceklerini, gidecekleri memleketin dilini konuşan ülkelerin Kültür Ataşeliklerinden veya varsa Kültür Merkezlerinden alacakları belgelerle kanıtlarlar.)


Başvuru: Yurtdışı bursları için başvuracak adayların kendilerinin hazırlamaları ve Vakfa göndermeleri gereken belgeler aşağıdaki gibi listelenmiştir:

a) Müracaat formu.
b) Diplomanın tasdikli örneği.
c) Yüksek öğrenim süresince alınan dersleri, notları ve başarı ortalamasını gösteren tasdikli belge.
d) Nüfus kağıdının tasdikli örneği ve adli sicil belgesi.
e) İki adet vesikalık fotoğraf.
f) Sağlık Raporu.
g) İki öğretim üyesinin referans mektupları.
h) Bu öğrenimi ailenin geliri ve imkanlarıyla yapamayacaklarını gösterir belgeler.


Afetlere Özel Burslar

Vakıf, yıllık kontenjanından bağımsız olarak; olası bir afette geçimini sağlayan velisini kaybeden öğrencilere, ya da çalışamayacak duruma gelen ailelerin yüksek öğrenim kademesindeki çocuklarına, yapılacak müracaatlar değerlendirilerek karşılıksız burs sağlar.
Engelli Bursları
Vakıf, çeşitli nedenlerle sakat kalan kişilerin topluma kazandırılması ve hayatlarını onurlu bir şekilde devam ettirebilmeleri için bir eğitimden geçmeleri gerektiğine inanarak, her yıl başarılı ve yetenekli engellilere her eğitim kademesi için, yüksek öğrenim kademesine karşılıksız burs verir. Her yıl bursiyer sayısının %10′una kadar öğrenci için ayrılan bu burslarda bursiyerlerin seçimi, Kurucular Kurulu ile Sakatları Koruma ve Sakatlar Derneğinin göstereceği adaylar arasından yapılmaktadır.
Özel Burslar
Her yıl Vakıf tarafından tespit edilecek burs sayısının %10′unu geçmemek ve Kurucular Kurulunun üyelerinin teklifi üzerine her eğitim kademesi için bu yönetmelikte öngörülen koşullar aranmaksızın özel burslar verilebilir. Bu bursların koşulları, Mütevelli Heyet tarafından tespit edilmektedir.
Üçüncü Şahıs Bursları
Vakıf, 'Eğitim Hizmetleri ve Burs Yönetmeliği' içerisinde belirtilen konular ile burs miktarlarına uymak kaydıyla ve belirli sayıda tutulmak koşuluyla adlarına burs vermek isteyen özel ve tüzel kişilerin isteklerini yerine getirmektedir.ÖNDER
İmam hatip lisesi öğrencileri müracaat edebiliyor.Başvuru: www.onder.org.tr'de.

ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI

Eskişehir Sanayi Odası: Mühendislik, ekonomi, maliye, işletme ve iş idaresi bölümlerinde okuyan, birinci ve ikinci sınıf üniversite öğrencilerine veriliyor. Telefon: 222 236 03 60

TÜRKİYE DİYANET VAKFI


Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı'nda çalışanların yüksek öğretim kurumlarında okuyan çocuklarına burs veriyor. Telefon: 312 – 417 12 35

İSTANBUL TİCARET BORSASI VAKFI


Marmara veya İstanbul Üniversitesi ekonomi bölümünde okuyan öğrencilere karşılıksız burs veriyor.

TÜRK DİL KURUMU

LYS'de ilk 2000′e giren öğrencilere aylık 400 TL burs veriyor.KIZILAY GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ
0312 430 23 00Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkânları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.

SAĞLIK EĞİTİM VAKFI


0212 512 18 78
Başvuru Ağustos-Eylül aylarında yapılıyor. Ağırlıklı olarak tıp fakültelerindeki öğrenciler tercih ediliyor ve 3′üncü sınıftan sonraki öğrencilere veriliyor. Burs alacaklar not ortalamalarına göre seçiliyor.

SEMA YAZAR GENÇLİK VAKFI


www.semayazar.org.tr /
0312 440 16 16
Başarılı ve sosyoekonomik durumu burs almasını gerektiren üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bursun devamı her yıl başarılı olma koşuluna bağlı. Müracaatlar ekim ayı başında sona eriyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılabiliyor.

TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI

www.tog.org.tr / 0216 321 89 88

Toplum Gönüllüleri Vakfı 2005-2006 öğrenim yılından başlayarak TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim, lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve/veya babanın çocuğu olan) burs sağlamaktadır.

YAŞAR EĞİTİM KÜLTÜR VAKFI

www.yasar.com.tr/vakif / 0232 482 22 00

Üniversitelerde, yüksek ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Başvurular eylül – ekim aylarında yapılır.
Aliye Şevket Pozcu Eğitim Öğrt Vakfı Paşa Limanı cad. 64/1 Kuzguncuk Üsküdar Tel: 2164922031
Bizim Anadolu Eğitim ve KültürVakfı Bulgurlu Mescit Sok. No:7/1 Üsküdar Tel:2163489653

İSTANBUL TİCARET ODASI BURSLARI


a) Yükseköğrenim (lisans) bursları:
Oda'nın çalışma alanı içinde (İstanbul) bulunan devlet üniversitelerinin İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu'nda öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencileri ile ÖSYM tarafından %100 burslu ve %100 şehit burslusu vakıf üniversitelerinin İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu'na yerleştirilen yükseköğrenim (lisans) öğrencilerine verilir.

Ara sınıflardan başvuru yapan öğrencilerde;
¨ Öğrencinin not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,25 veya 100 üzerinden en az 60 olması ve bir üstyıla geçiş hakkını kazanmış olması gerekmektedir.

Lisans Başvuru Formu
b) Yüksek lisans (master) bursları :
Oda'nın çalışma alanı içinde (İstanbul) bulunan devlet üniversitelerinin İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu'nda öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencilerine verilir.Yüksek lisans (master) burslarında; öğrencinin lisans bitirme genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olması gerekmektedir.
İkinci Öğretim başvuruları kabul edilmemektedir.İlk başvuruda; öğrencilerin not ortalamaları esas alınmakla beraber, burs almaya hak kazanan öğrencinin bursunun, öğrenimi süresince devam etmesi için yıl sonu transkriptlerinde başarısız dersinin bulunmaması gerekmektedir.

Burs almaya hak kazanan öğrencinin, başka bir kurumdan karşılıksız burs almaması gerekmektedir. Daha önceden aldığı bir bursun bulunması halinde, öğrencinin seçimi doğrultusunda işlem yapılacaktır.

ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI BURSU


Çorlu TSO Bursu İçin Aranan Şartlar:
*Anne ve/veya Babanın vefat etmiş olması (öncelik) ,
*4 yıllık üniversiteye girmeye hak kazanmış olmak/öğrencisi olmak,
*Bir önceki döneme ait derslerden geçmiş olmak,
*Başka bir kurumdan burs almıyor olmak,
*Ailenin, Çorlu veya Çorlu'nun köylerinde ikamet ediyor olması.
Yukarıdaki şartlara uymayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
İstenen Evraklar:
*Çorlu TSO'dan Temin edilecek Başvuru Formu,
*Vukatlı Nüfus Örneği,
*1 Adet Fotoğraf,
*Banka Hesap Numarası,
*Öğrenci Kimlik Belgesi,
*Ailede çalışanlara ait Gelir Durumunu Gösterir Belge,
*Transkript (Bir önceki yıla ait borçlu dersin olmaması).

MEHMET ZORLU VAKIF BURSU


Mehmet Zorlu Vakfı, temel faaliyet alanı olan, eğitime destek çerçevesinde her eğitim döneminde yüzlerce öğrenciye burs vermektedir. Başarı ve ihtiyaç kriteri gözetilerek seçilen bursiyerler, Ekim-Haziran ayları arasında toplam 9 ay süreyle burs almaktadır.

Burs Verilen Üniversiteler

Akdeniz Üniversitesi
 Atatürk Üniversitesi
Anadolu Üniversitesi
Ankara Üniversitesi
Boğaziçi Üniversitesi
Celal Bayar Üniversitesi
Çukurova Üniversitesi
Dicle Üniversitesi
Dokuz Eylül Üniversitesi
Ege Üniversitesi
Fırat Üniversitesi
Gazi Üniversitesi
Hacettepe Üniversitesi
İnönü Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi
İstanbul Teknik Üniversitesi
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Marmara Üniversitesi
Mimarsinan Üniversitesi
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Pamukkale Üniversitesi
Trakya Üniversitesi
Uludağ Üniversitesi
Yüzüncü Yıl Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi
Not:
Üniversite burs başvuruları ilgili üniversitelerin burs ofislerinden yapılmaktadır.

TUBİTAK BURSU


Türkiye'de Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimlerde(*) tezli yüksek lisans yapmakta olan öğrencilere karşılıksız burs verilecektir. Bursiyerler, koşulları sağlayan başvurular arasından, adayların lisans ağırlıklı genel not ortalamaları ve Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) puanları esas alınmak suretiyle, gerektiğinde üniversitelere ve alanlara göre dağılım da gözetilerek, TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) Değerlendirme ve Destekleme Kurulu'nca belirlenecektir.
Programa üniversitelerimizde, kamuda ya da özel sektörde çalışanlar da dâhil koşulları sağlayan tüm tezli yüksek lisans öğrencileri başvuru yapabilirler.

BAŞVURU YÖNTEMİ VE BURSİYER ADAYLARININ SEÇİMİ


Adaylar, http://www.tubitak.gov.tr/bideb adresinden başvuru dönemi içinde erişebilecekleri sayfada son başvuru tarihinde mesai saati bitimi olan 18:00'a kadar (Saat 18:00'da sistem otomatik olarak kapanır) istenen bilgileri eksiksiz olarak girip onayladıktan sonra başvuru formunun PDF çıktısını alarak imzalayacaklar ve istenildiğinde BİDEB'e ulaştırmak üzere saklayacaklardır. Başvuru sırasında yanıltıcı veya gerçeğe aykırı bilgi verenler, hukuken sorumlu olacaklardır.
Adayların internet üzerinden beyan ettikleri bilgiler esas alınarak belirlenecek değerlendirme puanlarının hesaplanmasında:
• Mezun olduğu üniversitenin eğitim öğretimde kullanmış olduğu not sistemi esas olmak üzere yüzlük sistemdeki ağırlıklı genel not ortalaması aynen kullanılır, 4′lük sistemdeki ağırlıklı genel not ortalaması ise Yüksek Öğretim Kurulu'nun belirlemiş olduğu "4'lük Sistemdeki Notların 100'lük Sistemdeki Karşılıkları" tablosu esas alınmak suretiyle yüzlük sisteme dönüştürülür. Üniversitelerin kendi dönüşüm tablolarına göre 100'lük sisteme dönüştürdükleri notlar esas alınmaz.


• Başvurduğu programın puan türünde alınan ALES puanları aynen bırakılacaktır.


• Yukarıda belirtildiği şekilde yüzlük sistemde ifade edilen Lisans not ortalamalarının %50'sinin ve ALES puanlarının %50'sinin toplamı alınır.

Yukarıda belirtilen hesaplama yöntemiyle belirlenen değerlendirme puanına göre yapılacak sıralama sonucunda, program bütçesi çerçevesinde desteklenebilecek bursiyer sayısı dikkate alınarak BİDEB Değerlendirme ve Destekleme Kurulu tarafından belirlenecek destekleme puanı ve üstünde puan alanlar "bursiyer adayı" olacaklardır.

BİDEB Değerlendirme ve Destekleme Kurulu, gerektiğinde üniversitelere ve/veya alanlara göre dağılımı esas alarak farklı destekleme puanları belirleyebileceği gibi, bazı alanlara-bölümlere-bilim dallarına hiç destek verilmemesini de kararlaştırabilir.

Bursiyer adayı olarak belirlenenlerden ilanda istenilen belgeleri belirtilen süre içerisinde gönderenlerin belgeleri incelenir. İnceleme sonucunda yanıltıcı ve gerçeğe aykırı bilgi verenler ile belgelerini hiç göndermeyenlerin bursiyer adaylıkları iptal edilir.


Belgelerin incelenmesinden sonra, bursiyer adaylarının listesi ve aşağıda sayılan belgelerin ulaştırılacağı tarih aralığı, başvuru döneminin bitiminden itibaren 5 hafta içinde http://www.tubitak.gov.tr/bideb adresinde ilan edilecektir. Bursiyer adayı olma hakkını kazananlara ve kazanamayanlara ayrıca bildirim yapılmayacaktır.

BURSİYER ADAYLARINDAN İSTENECEK BELGELER


Aşağıda sayılan belgelerin aynı sıraya göre düzenlenip gönderilmesi gerekmektedir.
1. Adayın internet üzerinden yaptığı başvuru sonucunda PDF çıktısını alıp imzaladığı başvuru formu,
2. Adayın tezli yüksek lisans programındaki durumunu (lisan/bilimsel hazırlık, ders alma, tez yazımı vb) gösteren ve yüksek lisansa kabul tarihini gün-ay-yıl olarak belirten öğrenci işleri biriminden alınmış yeni tarihli öğrenci belgesinin aslı,
3. Aday;
a. Halen bilimsel hazırlıkta ya da yüksek lisans öğreniminin herhangi bir aşamasında ise, 2012-2013 güz yarıyılında almakta olduğu ve varsa daha önce aldığı dersleri ve kredilerini gösteren yeni tarihli transkriptin aslı (devam eden dersler transkriptte yer almıyorsa, yeni tarihli ayrı bir belgede gösterilmelidir.),
b. Lisan hazırlık sınıfında öğrenim görmekte ise ya da lisan öğrenimi için süre almış ise, öğrenci işleri biriminden alınmış yeni tarihli durumunu belirten belgenin aslı,
c. Yüksek lisansa kabul edildikten sonra lisan hazırlık okuyup da bitirmiş ise, öğrenci işleri biriminden ya da hazırlık okulundan alınmış başlama ve bitirme tarihlerini gösteren belgenin aslı,
4. Adayın lisans öğrenimi sırasında almış olduğu tüm dersleri, bu derslerin notlarını, ağırlıklı genel not ortalamasını ve mezuniyet tarihini gösteren transkriptin aslı veya onaylı sureti,
5. Adayın lisans geçici mezuniyet belgesinin ya da diplomasının üniversite veya noter tarafından onaylanmış sureti,
6. Adayın 2009 sonbahar döneminde ya da sonrasında girdiği ALES sonuç belgesinin renkli fotokopisi veya bilgisayar çıktısı,
7. Adayın kayıtlı olduğu yüksek lisans programının gerektirdiği ALES puan türünü belirten enstitü tarafından hazırlanmış belge,
8. Adayın özgeçmişi ve varsa yayın listesi (Türkçe, imzalı, en çok iki sayfa),

BURSİYERLERİN BELİRLENMESİ


İstenen belgeleri eksiksiz ve usulüne uygun olarak süresi içinde ulaştıran adayların, internet üzerinden yaptıkları başvurularındaki beyanları ile belgeleri karşılaştırılır. İnceleme sonucunda yanıltıcı ve gerçeğe aykırı bilgi verenler ile belgelerini süresinde göndermeyenlerin bursiyer adaylıkları iptal edilir.

Belgeleri beyanlarına uygun bulunanlar bursiyer olarak ilan edilirler.
Burs verilenlerin listesi ve bunlardan istenen diğer belgelerin ulaştırılacağı tarih, yukarıdaki belgelerin ulaştırılacağı tarihten itibaren 5 hafta içinde http://www.tubitak.gov.tr/bideb adresinde ilan edilecektir.

Ayrıca burs verilenler, izlenmesi gereken aşamalar ve istenen belgelere ilişkin bilgileri içeren Bildirim Yazısı'na e-BİDEB üzerinden ulaşabileceklerdir. Burs verilenler, örneğine başvuru sırasında yine e-BİDEB üzerinden ulaşılabilecek olan, Yüklenme Senedi ve Müşterek Borçlu ve Müteselsil Kefalet Senedini ve Bildirim Yazısı'nda sayılan diğer belgeleri BİDEB'e belirlenen sürede ulaştıracaklardır.

Bu belgelerin belirlenen sürede usulüne uygun olarak ulaştırılmaması halinde burs tahsisi geçersiz olacaktır.

BURSİYERLİK SÜRESİ VE BURS MİKTARI


Akademik programda, bursiyerin yüksek lisans derslerine başladığı yarıyıl esas alınarak öğrenciliğinin ikinci yılının sonuna kadar devam ettirilir. Bursiyer bilimsel hazırlık okumuşsa öğrenim süresinin ilk üç yılında en fazla 2 yıl süreyle burs alabilir.

Derslerine güz yarıyılında başlayanların bursları ikinci yılın Ağustos ayı sonunda, bahar yarıyılında başlayanların bursları ikinci yılın Ocak ayı sonunda kesilir. Öğrenimlerini bursiyerlik süreleri dolmadan bitirenlerin bursiyerlikleri, enstitüsünün öğrenci işleri birimince düzenlenmiş mezuniyet belgelerinde yazılı tarih dikkate alınarak, ay sonu itibariyle sona erer.

Lisan hazırlık sınıfında burs ödenmez.
Aylık burs miktarı, yurt içi yüksek lisans bursundan başka burs, kredi, ücret, maaş, ticari kazanç vb. düzenli geliri olmayanlar için 1.500 TL/ay, olanlar için 400 TL/ay'dır. Bursiyer, gelirinin sona ermesi durumunda tam burslu statüye, başka gelir elde etmeye başlaması halinde de kısmi burslu statüye geçirilir.

TEKFEN VAKFI BURSU


Burslar, başarı oranı yüksek öğrencilere Yönetim Kurulunca yapılacak değerlendirmeye göre verilir. Burstan istifade edebilmek için öğrencinin okuldan, herhangi bir özel kurum ya da kuruluştan başkaca burs almamış olması şarttır.

Burs talebinde bulunan adayın, burstan yararlanabilmesi için Tekfen Vakfı Öğrenim Bursu Uygulama Kriterlerinde öngörülen şartlara uyması, Yönetim Kurulunca bursiyerliğinin kabulü gerekir.
Yönetim Kurulu'nun uygun gördüğü sürece bursiyerlerin burs alabilmeleri için öğrenime ara vermemiş olmaları ve öğrenimlerinin aksaksız devam etmesi şarttır.Bursiyerlerin bursunun devamı için, bursiyerin sınıfını hiçbir dersten kalmadan geçmesi ve eğitimini normal sürede bitirmesi şarttır.Bursun devamı konusu Yönetim Kurulunun kararına bağlıdır. Bursiyerler bunu her sene sonu okuduğu okul idaresinden alacağı öğrenim belgesi ile tevsik etmek ve yeni dönem için kaydını yenilemek zorundadır.Tekfen Vakfı'nın desteği ile tabii afetler sonrası verilecek burslarla ilgili şartları Vakıf Yönetim Kurulu belirler.Burs verilecek öğrencinin dürüst, sorumluluk hissi yüksek, sağlam karakterli, tutum ve davranışlarında ölçülü ve milli duyguları ve vatandaşlık hissi kuvvetli olması aranılan temel niteliklerdir. Bu niteliklere uyan öğrenciler Yönetim Kurulu'nca saptanan kıstaslara göre değerlendirilir.
Orta ve Yükseköğrenim bursları için bu okullara giriş sınavında alınan puanları, öğrencinin bir önceki okuldaki veya daha önceki sınıflardaki başarı durumları, ailevi ve kişisel durumlarıyla mali desteğe olan ihtiyacı göz önünde bulundurulur.


Burs için seçilen öğrencilerle ayrıca mülakat yapılır, gerekli görüldüğü takdirde sınava tabi tutulur.
Burs için başvurma zamanı genelde Eylül – Ekim ayları arasında yapılır.
Ortaöğretime geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınav Sonucu sonuçları ile Üniversite giriş sınav sonuçlarının ve okulların açılış tarihlerine göre bu süre değişebilir.


Burs alma şartlarına uyumlu olduğu halde, kontenjan yetersizliğinden ilk yıl burs alamayanlar ertesi yıl yeniden başvurabilir. Bunların durumu devam ettikleri okuldaki sınıf geçme notu genel esasları dahilinde değerlendirilir.

BİLDİRİMİN TETKİKİ

Yönetim Kurulu, gerek gördüğü hallerde bursiyer tarafından verilen bildirimi ve diğer bilgileri tetkik edebilir veya ettirebilir. Gerekli hallerde öğrenim kurumundan da bilgi isteyebilir. Yapılan inceleme sonunda verilen bilgilerin yanlış olduğu saptanırsa verilmekte olan burs kesilir ve ödenmiş olan bursların tutarı, herhangi bir ilama lüzum kalmaksızın ve velisinin gelirlerinden defaten tahsil edilir.


BURSİYERLERİN TESBİTİ VE ÖDEME


Yönetim Kuruluna yapılan başvurular değerlendirildikten sonra hak kazanan öğrenciler Yönetim Kurulu kararıyla tespit edilir.
Yönetim Kurulunca belirlenen Tekfen Vakfı Öğrenim Bursu Sözleşmesi öğrenci ve velisi tarafından imzalanır.

Ödemeler:
Ödemeler Tekfen Vakfı'nın belirlediği ödeme planına uygun olarak, bir öğretim yılı içinde bursiyerin veya velisinin adına açılan bir banka hesabına Tekfen Vakfı tarafından yatırılır.

BURSUN KESİLMESİ

Sınıfta kalanların,
Devam etmekte oldukları öğretim kurumundan bir üst sınıfa geçtiklerini gösterir belgeyi kayıt yenileme süresi içinde Yönetim Kuruluna getirmeyenlerin,
Okulu bırakan ya da okulla ilişiği kesilenlerin veya Yönetim Kurulunun iznini almadan öğrenim dalını veya okulunu değiştirenlerin,
Tekfen Vakfı'ndan burs aldığı sürece bir başka özel kurum ya da kuruluştan burs, öğrenim kredisi alanların, Öğrenciye yakışmayacak tutum ve davranış içinde veya ülkemiz bütünlüğüne ve milli menfaatlerimize aykırı faaliyette bulundukları yargı ve ilgili öğretim kurumu yetkili organlarının kararı veya güvenilir belge ve şahitlerin tevsik ve beyanları ile sabit olanların, Öğrenim gördüğü okuldan ilişiğinin kesilmesini gerektirecek bir suçtan mahkum olanların, öğretim kurumları yönetimince "sürekli çıkarma" cezası verilenlerin,
Her ne sebeple olursa olsun Yönetim Kurulu'na yanlış beyanda bulunanların burslarının kesilmesine, bursun kesilmesi sonrası yapılacak işlemlere Yönetim Kurulu karar verir. Yukarıdakiler dışında bursun kesilmesini gerektirecek diğer sebep ve faktörlerde, Yönetim Kurulunca değerlendirilerek karar verilir.


Genelde istisnai haller dahil bursun kesilmesine ve devamına Yönetim Kurulu karar verir. Yönetim Kurulu kararları kesindir ve itiraz hüküm ifade etmez.
Yönetim Kurulunca haksız olarak alındığı ve kesilmesine karar verilen bursların tamamı kanuni faizi ile birlikte Tekfen Vakfı'na geri ödenir.

BURSİYERİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ – BURSUN BİTİMİ – BAĞIŞLAMA


Bursiyer tahsilini bitirdiğinde durumu en geç bir ay içinde Yönetim Kurulu'na bildirmeye mecburdur.
Bursiyer tahsilini ikmal ettiğini Tekfen Vakfı'na bildirmediği takdirde Tekfen Vakfı'ndan aldığı tüm bursları kanuni faizi ile def'aten ödemeyi kabul etmek zorundadır.

CAFER SADIK ABALIOĞLU BURSU


Bu vakıf her yıl üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Burs başvurusunu yapabilmek için herhangi bir yerden burs almıyor olmak, bursu yardımına ihtiyacınızın olması, alttan dersinizin olmaması (transkrip istiyorlar) gerekmektedir. Cafer Sadık Eğitim Vakfı sadece belirlemiş olduğu üniversitelerde okuyan öğrencilere burs hizmeti sağlamaktadır.

İşte burs başvurusu yapabilecek üniversitelerin isimleri:

İstanbul Üni.
Hacettepe Üni.
ODTÜ
İTÜ
Boğaziçi Üni.
Ege Üni.
Ankara Üni.
Yıldız Teknik Üni.
Marmara Üni.
9 Eylül Üni.
Katü
Pamukkale Üniversitesi

Detaylı bilgi için:
Adres: Çamlık Cad. Apt no:9, 2. ve 3. kat Denizli, Kınıklı
Telefon: 0 258 213 43 00
IC

İBRAHİÇ ÇEÇEN VAKFI BURSU


Her yıl olduğu gibi IC İBRAHİM ÇEÇEN VAKFI başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine 2015-2016 öğretim yılında da karşılıksız burs verecektir.BURS başvuruları 30 Eylül 2015 tarihine kadar kabul edilecek olup burs başvuru formu ve istenilen belgeler www.icvakfi.org sitesinden temin edilebilir. Başvurular sadece posta yoluyla veya elden Vakıf adresine yapılacaktır.Burslar, eğitim süresi içinde Ekim ayından itibaren 9 ay boyunca verilir. Burs miktarı aylık 240 TL'dir.

Burs almak için başvuran öğrencilerin aşağıda belirtilen koşulları taşıması gerekmektedir:Tüm üniversitelerin tıp, mühendislik, hukuk, işletme, kamu yönetimi, uluslar arası ilişkiler bölümlerinden birinde öğrenim görüp imkanları kısıtlı olmak,
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde yüksek öğrenim görüyor olmak,
Adli veya disiplin suçu işlememiş olmak,
Başarılı öğrenci olmak,
Kazanç getiren sürekli bir işte çalışmıyor olmak,
Kredi Yurtlar Kurumu dışında başka yerden burs almıyor olmak.
Başvurular İçin Gerekli Belgeler

a-Dilekçe (İbrahim Çeçen Vakfı Başkanlığına Hitaben) b- Burs Başvuru Formu (PDF olarak aşağıda sunulmuştur)
c- Nüfus Cüzdanı Örneği( 2 adet )d- Nüfus kayıt Örneği (Vukuatlı )
e- 3 (üç) adet fotoğraf
f- Adli sicil belgesi
g- Öğrenci belgesi
h- İkametgah kağıdı ( 2 adet )
ı- Ders durumunu gösteren belge (transkript: 1. Sınıf öğrencileri hariç)
i- Ailenin gelir durumu beyanı
Başvuruda bulunan öğrencilerin durumu, Vakıf Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilerek Ekim ayında kendilerine duyurulacaktır.Burslar öğrenim yılı boyunca verilecek olup, mezuniyetini uzatanların bursu kesilir.
İbrahim Çeçen Vakfı Burs programının amacı, başarılı öğrenciler arasından seçilecek olanlara, karşılıksız burs vererek, onların eğitim ve öğrenimlerini başarı ile tamamlamalarına ve ülkeye yararlı bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmaktır. 2004 yılında kurulan Vakıf bugüne kadar 8000'i aşkın gence burs vermiş olup geçen yıl da 430 öğrenciye burs vermiştir.
Ayrıntılı bilgiye http://www.e-burs.net/136-ic-ibrahim-cecen-vakfi-burs-basvurulari-basladi.html bu linkten ulaşabilirsiniz.

ELGİNKAN VAKFI


Vakfımızın burs adaylık ve başvuru şartları.
Maddî İmkânları Yetersiz Olmak
Vakıf bursuna aday olabilmek için öğrencinin maddî imkânlarının yetersiz olduğunu kabul ve beyan etmesi esastır. Bunun için her aday, ailesinin ve kendisinin mal varlığı ve gelir durumunu tam olarak belgelendirmek zorundadır.


Bilgilerin eksik ve yanlış olarak verildiği Vakıf tarafından yapılan araştırma sonucunda kesin olarak tespit edildiği takdirde burs Vakıf tarafından kesilir ve o tarihe kadar bursluya yapılan ödemelerin Vakıf tarafından geri ödenmesi talep edilebilir.


Burs almaya başladıktan sonra maddî durumu iyileşen burslu, bursunun kesilmesini ister.
Başarılı Olmak
Lisans Bursları
Vakıf bursları lisans kademesinde, hazırlık sınıfı ve birinci sınıfa kayıt yaptıran yeni öğrencilerle, ara sınıf öğrencilerine verilir.

Hazırlıktan birinci sınıfa geçenler ara sınıfta sayılır. Dağıtımda ara sınıf farkı gözetilmez; maddî imkândan daha mahrum olan başarılı adaya öncelik tanınır.

Bursun tahsisi ve sürdürülmesi için gerekli başarı şartları aşağıda gösterilmiştir:Ara sınıf öğrencileri için burs, altyıl veya yarıyıl normal eğitim-öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve eklemeli başarı not ortalaması 4 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 2.50/4.00, 100 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 70 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkı kazanan adaya tahsis edilir. Başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır.Lisansüstü Bursları
 Üniversitelere bağlı enstitülerde lisansüstü eğitim (tezli yüksek lisans ve doktora) yapan başarılı ve maddî imkânı kısıtlı olan öğrencilere başvurmaları halinde karşılıksız burs verilir. Tezli yükseklisans için öğrencinin lisans mezuniyet genel not ortalamasının en az 3.00/4.00 veya 75/100; doktora için de yükseklisans genel not ortalamasının en az 3.20/4.00 veya 80/100 olması şarttır.

Başvuruların değerlendirilmesinde akademik özgeçmiş ve lisansüstü eğitim konusunun ülkemizin kültürel gelişimine ve sanayinin bilimsel ve teknolojik gelişimine katkısı dikkate alınır.

DİĞER ŞARTLAR VE ÖZELLİKLERVakıf burslarına başvuru tarihinde adayların; lisans eğitimi düzeyinde 22; tezli yüksek lisans düzeyinde 26; doktora düzeyinde 28 yaşından büyük olmamaları şarttır. Askerlik görevini uzun süreli olarak yapmış erkek adaylara 2 yaş daha eklenir. Lisansüstü burslarına başvurularda adayların tez danışmanları ya da diğer öğretim üyelerinden talep ederek alacakları, Vakfa hitaben yazılmış bir tavsiye mektubu aranır.

BURS TAHSİS SÜRECİ
Burs Komisyonunun Oluşturulması Yönetim Kurulu her takvim yılının ilk yönetim kurulu toplantısında, başvuruların kabulü ve değerlendirilmesi ve burs tahsisi cetveli'nin nihai karar için Yönetim Kurulu'na önerilmesi görevini yapacak bir Burs Komisyonu oluşturarak çalışma şeklini belirler.

Burs Komisyonu, Yönetim Kurulu'nun Vakfı temsilen kendi üyeleri ve/veya Vakıf Yöneticileri arasından belirleyeceği iki temsilci ile Vakıf Mütevelli Heyeti'nde temsil edilen üniversitelerin temsilcilerinden oluşur. Söz konusu Üniversiteler Burs Komisyonu'nda yer alacak temsilcilerini belirleyerek, isimlerini Vakfa bildirir.

Burs Komisyonu'nda yer alan Üniversiteler ve Yönetim Kurulu'nca uygun görülecek diğer Devlet Üniversiteleri ile Vakıf arasında bahse konu Yönetmeliğin uygulanması amacıyla işbirliği tesis edilir. Üniversiteler kontenjanların lisans ve lisansüstü öğrencilere duyurulmasını, başvuruların kabulü ve ön değerlendirmesinin yapılmasını üstlenirler, bunun için kendi bünyelerinde gerekli sistemi oluştururlar.

Kontenjanların Tesbiti ve Duyurulması Her Üniversite için yıllık kontenjan miktarı; bursların türleri, miktar ve süreleri Vakıf bütçesinde bu iş için ayrılan ödeneğe uygun olarak her takvim yılının ilk yönetim kurulu toplantısında Vakıf Yönetim Kurulu tarafından kararlaştırılır. Bu bilgiler gerekli işlemlerin yapılabilmesini teminen ilgili üniversite temsilcilerine ivedilikle duyurulur. Kontenjanların lisans ve lisansüstü öğrencilere duyurumu Üniversiteler tarafından gerçekleştirilir.

Bursun Süresi
Vakıf Bursları genel ilke olarak Ekim başında başlamak üzere yılda 12 ay süre ile verilir. Vakıf bütçe imkanlarında olağandışı bir sebeple daralma olmadığı sürece, bu yönetmelik hükümlerine göre başarısı tespit edilen ve istikrarlı bir şekilde bunu devam ettiren öğrencinin her sene başvurusunun alınmasına gerek olmaksızın mezun olana kadar bursunun devam etmesi esastır. Burslar; lisans öğrencilerine yönelik olarak hazırlık sınıfları için azami bir yıl, lisans eğitimi için azami dört yıl, lisans üstü öğrenciler için Master programında azami iki yıl, doktora programında azami dört yıllık süre için verilir.Başvuru
Vakıf bursu için başvurular, Üniversitelere gönderilen örneği ekli Öğrenci Başvuru Belgesi ile yapılır.Bu yönetmeliğin İkinci Bölüm'ünde sıralanan adaylık şartlarını taşıyan istekli her öğrenci, Üniversitesinden temin edeceği Öğrenci Başvuru Belgesini doldurur ve gerekli diğer belgeleri de ekleyerek ara sınıflar için en geç Temmuz ayının sonuna, hazırlık ve ilk sınıf öğrencileri için en geç Eylül ayının sonuna kadar Üniversitesinin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na veya Üniversitenin bu konuda görevlendireceği birime teslim eder. Gerekli adaylık şartlarını taşımayan öğrencinin başvurusu Üniversite Burs Komisyonu veya ilgili birim tarafından işleme konmaz.


Yapılacak başvurularda, Öğrenci Başvuru Belgesi'nin ekinde bulunması gereken belgeler şunlardır:
•Nüfus Cüzdanı Örneği,
•Savcılıktan iyi hal kağıdı,
•Lisans öğrenimine yeni başlayan bursiyer adayları için başarı belgesi olarak adayın ÖSYM Sonuç Belgesi fotokopisi ile gerekirse Üniversiteye girişteki başarı sırasını gösteren Üniversite Öğrenci İşleri Daire Başkanlıklarından alınacak belge;
•Lisans öğrenimi ara sınıfındaki bursiyer adayları için başarı belgesi olarak adayın tamamladığı son ders yılı veya yarı yıl itibariyle derslerinden aldığı notları, bütün derslerin genel not ortalamasını;
•Lisansüstü öğrenimine yeni kaydolan adaylar için başarı belgesi olarak adayın lisans öğrenimi süresince almış olduğu dersleri, bu derslerden aldığı notları ve ağırlıklı genel not ortalamasını gösteren not belgesinin aslı veya Üniversitece onaylı fotokopisi ve tezli yükseklisans veya doktora öğrenimine kabul edildiğini gösterir Üniversite belgesi ve ilgili öğretim üyelerinden alınmış tavsiye mektubu.
•Lisansüstü öğreniminin ileri yıllarındaki adaylar için başarı belgesi olarak lisansüstü öğrenimi süresince almış olduğu dersleri, bu derslerden aldığı notları ve ağırlıklı genel not ortalamalarını gösteren not belgesinin aslı veya Üniversitece onaylı fotokopisi; varsa yayın listesi ve yayınlardan birer kopya; ve ilgili öğretim üyelerinden alınmış tavsiye mektubu.
•Vakıf tarafından istenebilecek diğer belgeler.


Adayların Seçilmesi Vakıf bursiyerlerinin seçimi iki aşamada gerçekleştirilir. İlgili her üniversitenin Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı'na veya Üniversitenin bu konuda görevlendirdiği birime sunulan öğrenci başvuru belgeleri Üniversite Burs Komisyonu tarafından değerlendirilir. Üniversite, kendilerine başvuruda bulunan adayları inceleyerek, üniversitesine ayrılmış kontenjanın iki katı kadar sayıda adayı seçerek Vakfa bildirir.

Bursların verilmesinde %50 başarı, %50 maddi durum kriteri dikkate alınır. Burs Komisyonu, adayları bu kriterlere göre sıraya koyar ve bir tutanak hazırlar. Burs Komisyonu tutanağında burs tahsisi için seçilen adayların adlarını soyadlarını ve başarı derecelerini sırayla gösteren burs tahsis cetveli ve her adayın Öğrenci Başvuru Belgesi ve ekleri bulunur. Burs Komisyonu, tutanağı ve eklerini bir yazı ile 15 Ekim'e kadar Yönetim Kurulu'na gönderir.

VEHBİ KOÇ BURSU

Maddi gücü yetersiz ama yetenekli gençlere eğitimde fırsat eşitliği yaratmak. Vakıf bu nedenle, "okumaya hevesli gençler"i 1969 yılından bu yana verdiği eğitim burslarıyla desteklemekte ve onların topluma yararlı olmalarına imkan sağlamaktadır. Vehbi Koç Vakfı 2008 sonu itibarıyla 40 bine yakın öğrenciye burs vermiştir.
Nitelikler
Meslek lisesi ve üniversite ağırlıklıdır.
Her Alanda Öncü…
Vakıf bugüne dek kamu ve özel kuruluşlar arasında üniversite öğrencilerine en yüksek tutarda burs veren kuruluş olmuştur. Vakfın burslarından her yıl 2.000′e yakın genç yararlanmaktadır. Vehbi Koç Vakfı toplam bursiyer adedi, Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi ile, 10.000 olarak hedeflenmektedir.

SABANCI VAKFI

LYS'de Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayarak yine Sabancı Vakfı tarafından burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilir.

Burs başvurusu yapmak isteyen öğrenciler 15 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında öğrenim gördükleri üniversitelerin Öğrenci İşlerine / Burs Ofisine başvuru yaparlar. Üniversite tarafından bursiyerlerin değerlendirilmesi adayların yüksek başarı ve maddi gereksinimi dikkate alınarak yapılır, seçilen bursiyerlerin isimleri Sabancı Vakfı'na bildirilir.

TÜRK PETROL VAKFI

Muallim Naci Cad. No: 43 Ortaköy Mh. Beşiktaş, İstanbul,

TÜRKİYE MİLLİ KÜLTÜR VAKFI

Feshane Caddesi,Kızıldeğirmen Sokak No:1 Eyüp 34060 İSTANBUL Tel : +90(212) 417 64 78 – 79 – 80 Faks :+90(212)417 61 85 e-posta : tmkv ttmail.com bilgi tmkv.org.tr

BİRLİK VAKFI

Yeniçeriler Cad. No: 13 Çemberlitaş Fatih / İSTANBUL Telefon :0(212) 516 41 27 0 (212) 516 41 28 Faks :0 (212) 516 41 29 E-Posta :İ[email protected]YORUMLAR⤵

Ad

"Cain" YAZILIMI İLE HTTP DİNLEMESİ #telefon #zam %100 1.4 Milyar Android Kullanıcısının Kabusu Stagefright Güvenlik Açığı Geri Döndü! 10tb harddisk 11 1453 15cm 2 resimli resimler 2 şık arasında klamk 2.Öğretim Ders Saatleri jaçta başlicakiikinci öğretim dersleri saat kaçta başlicak 2.Öğretim Ders Saatleri Öne Çekildi 2012 2013 2014 2014 en komik videolar 2014'ün Açık Ara En Komik 10 Videosu 2015 burs 2015 dns 2015 en komik videolar 2015 film izle 2015 videolar 2015 ygs fen soruları 2015 ygs matematik soruları 2015 ygs soru ve cevaplar 2015 ygs soruları 2015 ygs sosyal soruları 2015 ygs türkçe soruları 2015 YGS yerleri 2016 21 2YT43 3 arkadaşla facebook kurtarma 3 Haftada 11 Kilo Verdiren Çay 3 idiots türkçe izle 30 Tane iPhone'u Aynı Anda Çekiçle Kırmak 344 yıl hapis cezası 35 36 3g 3g hakkında 3g nedir 4.5 g desteli telefonlar 4.5 g faydası 4.5 g nedir 4.5 hızı 4.5 nedir 4.5 türkcell 4.5G Nedir? 4G’den Ne Farkı Var? 4.5G’ye Geçiş Ücretsiz Olacak! 40yıl 4g 4g hangi telefon destekliyor 4g hangi telefonlar destekliyor 4g ile 3g farkı nedir 4g nedir 4g teknolojisi 4g telefonlar 4gb discovery kitkat yükle 5 5duyulu 5g 5g hzı 5g ile 4.5 g farkı 5gb 6 s fiyatı 600 yıllık sırrı çözülemeyen kitap 60dakika 76DF9 8 Aamir Khan Aamir Khan Filmi aamir khan filmleri abm abs abs fren abs nasıl çalışır abs sistemi acı biber acı biber kansere karşı acı biberin bilinmalarıeyen faydaları acı biberin faydaları activision açılan açma ada çayı adam asmaca c++ adam asmaca java adanalırapci adanarap adli bilişim gizlilik Adli Bilişim Mühendisliği Adli Bilişim Mühendisliği ne iş yapar Adli Bilişim Mühendisliği nerelerde var Adli Bilişim Mühendisliği puanları adlibilisim adsense AdSense sitelerinde nasıl reklam verebilirim? advertising Adwords Adwords Nedir ? afrikaya ağız kokusu ağız kosuna karşı şifalı bitkiler ağlayan pasta ağlayan pasta nasıl yapılır air fiyatı akıl akıllı anahtarlık akıllı telefon akıllı telefon özellikleri akne akor AKTS Ücretleri kalktı mı akü bitti alacakaranlık alacakaranlık 5 Alacakaranlık Şafak Vakti 2 Alacakaranlık Şafak Vakti 2 dublaj Alacakaranlık Şafak Vakti 2 tekçe dublaj izle alemdm Alex Lopatnyuk algoritma programı algortima alınır alimunyum karpuz ALMA almak almanın Alttan Alınan Ders Alttan Alınan Ders Ücretleri Alttan Alınan Ders Ücretleri Kaldırıldı amazon anahtarlık anasayfada ANDROIDOS_LIBSKIN.A android Android ‘li Akıllı Telefonların Gizli Kodları Android 5.0 Lollipop duvar kağıdır Android 5.0 Lollipop’un Yeni Duvar Kağıtları Android 6.0 Marshmallow’ indir Android 6.0 Marshmallow’un Çıkış Tarihi android bellek temizleme Android Cihazlar Için Sürüm Güncelleme Android Cihazlarda Dosya Gizleme (Programsız) android fabrika ayarlarına dönme android format Android Hızlandırma android için android kodları Android One android one nedir android trojans androşd güncelleme Angelina Jolie'ye 3 Haftada 11 Kilo Verdiren Çay anlatıyor apk apple apple car apple otomobil cıkarmayı planlıyor araba araba hackleme arabalar arabanın marş basmama sorunu aracım çalışmıyor aracım marşa basmıyor arasındaki arkadaşınızı ARPSPOOF SALDIRISI VE ÖNLENMESİ arşivsayfalarında artık Artık Facebook Hesabınızı Miras Bırakabileceksiniz Artık İnternet Olmadan da Facebook’a Giriş Yapabileceksiniz! astronomi ASUS aşırı terleme aşure için ne yapılır AŞURE MALZEMELERİ AŞURE NASIL YAPILIR aşure ne zamndır aşure nedir Aşure Tarifi ateşine audi audiQ7 autoplay autopsy aventador fragman ayırmama aynı aynı bakan b12 vitamini backtrack bakımslı saç önerisi bakın balkabağı baloglu matris sorusu ban sorgula banyodan sonra parmaklar neden büzüşür basın basur basura bitkisel tedavi basura tedavi başarı nasıl elde edilir Başarılı Olmak İçin ne yapılır başarılı olmak isityorum başarının sırrı BAŞBAKAN ERDOĞAN Başbakan Erdoğan Twitter açıklaması Başbakanlık Basın Müşavirliği başladı başlangıcprogramları başvuru batacakmı bel fıtığı bel fıtığı için doğal çözümler bel fıtığı tedavisi belleklerin benzer yazılar beşiktaş beyin Beyin Hakkında Az Bilinen 10 İlginç Bilgi beyin nedir beyin yüzde kaçı kullanıyoruz BIOS (Basic Input-Output System) Nedir? BIR ADET bıraktı biber biberin faydaları biçimlendirmeniz bilgi bilgibahcem bilgisayar bilgisayar için Bilgisayar Korsanı Onur'a 334 Yıl Hapis Cezası bilgisayar ömrü için ne yapılmalı bilgisayar ömrü uzatmak bilgisayar teknolojisi Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf nasıl yüklenir Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yüklemek! bilgisayarı telfonla hackleme bilgisayarım neden hep çöküyor bilgisayarınız bilgisayarinternet bilgisayarlar bilgisayarvesağlık bilim bilinmeyen android kodları bilişim bilişim bulut bilişimsuçları Bill Gates’ten Başarı Yolundaki Gençlere Öneriler billgates bina binada binbirdelik otu bios bios nedir bir Bir Dizüstü Bilgisayarla 30 Otomobil Çaldılar bir resimde farklı resimler bisiklet bisiklet ne zaman icat edildi Bisikletin icadı ve tarihi bitiriyor bitkisel blinmeyen google kodları blogger Blogger Eklentileri Blogger Otomatik Slider Yapımı blogger related texts Blogger Resimli Benzer Yazılar Eklentisi blogger slider nasıl eklenir blogger slider yapımı blogger www girmeme blogger www sorunu kesin çözüm blogger yorum formu bloggetr tickets slider Bluetooth destekli şemsiye bmw BMW akıllı anahtarlığı BMW dokunmatik ekranlı akıllı anahtarlığı boğaz ağrısı için doğal çözüm boğaz ağrısı için ilaçlar Boğaz ağrısı tedavisinin en doğal yolları boğazım ağrıyor Boston Dynamics boyunca bozuk bozulma bölüm 1 BTK telefon numarası BU Bu 8 Özellik Sende Varsa Zeki Olabilirsin bulut bilişim buluthan buluthan bulut bilişim buluthan nedir bumerang Bunları Okumadan YGS'ye Girmeyin! bunu burs kurum burs veren yerler burundan burundannefesalmanınönemi bütün büyük c C çalışma soruları c fibonacci sayısı yazdırma c Girilen Sayının Son 3 Basamağını Ekrana Yazdırma c kombinasyon c programı indir C-Girilen Cümledeki Kelimeleri Sondan Başa Yazadırma C-Harf Tahmin Oyunu Kodları(Adam Asmaca) c# calısma sorusu c++ c++ harfleri tersten yazdırma c++ programı indir c++ vigenere şifreleme C++-Girilen Sayının Son 3 Hanesini Yazdırma c=0 callofduty casper casper via Cehennem Melekleri 3 Cehennem Melekleri 3 hd Cehennem Melekleri 3 izle Cehennem Melekleri 3 türkçe alyazı Cehennem Melekleri 3 türkçe dublaj cep telefonları Cep telefonlarında son 15 yılda neler değişti ? Cep telefonundan Facebook'a girenler dikkat! cepuygulama cepuygulamaları chrome CIA NUMARAMI SİLME cıkacakmı cia numara cia numaramı silmek istiyorum cia uygulamsı cildi güçlendirme cildi güzelleştirme cildi sıkı tutma cilt cilt bakım toniği cilt bakımı cilt maskesi ciltlere ballı tonik civa Civa Metali civa neden sıvıdır clio CMD İle Görüntü İçine Ses Gizleme coco pops nasıl yapılır coco pops tarifi cocopops cocopops tarifi cocuklugumuzun cok commercialset copy counterstrike cristianoronaldo cryptolocker kaldırma cryptolocker ne yapar cryptolocker nedir cryptolocker şifrelemsi kaldırma cryptolocker virüsü css psd cv cvsini cx-3 cyber cybersecurity çalınan facebook hesabını kurtarma çalısma sorusu çanakkale savaşı destanları çanakkale savaşı nedir çanakkale savaşında geçen olaylar Çanakkale Savaşında yaşanan ilginç olaylar çay çay zayıflatır mı çeviri çılgın çılgın türkler çikolatalı ıslak kurabiye çikolatalı mereng Çilekli Mini Tart Tarifi çilekli pasta çilekli pasta yap Çizgi Film Kahramanları Yaşlanırsa Nasıl Olurlardı ? çizgi film yaşnırsa Çocuklara Çevre Bilinci Nasıl Aşılanır? Çocuklarda Tırnak Yeme Alışkanlığı ve Tedavisi çökmesine çözülür çözüm çözümü çözünürlük D69TJ daha daha uzun pil süresi data recovery davek alert davranışı ddeletedfiles ddos saldırısı ddso nedir dedirten değişti dengesiz depolama depolama aygıtı depolamaservisi deprem depremriskraporu derbi destekli Dev C++ 5.11 Free Download Dhoom 3 türkçe digitalforensic dinle Discovery AİR fiyatı Discovery duvar kağıtı Discovery için duvar kağıdı Discovery için duvar kağıtları disk diski diyet diyet neden zayıflatmaz dizi dizimag Dizüstü Bilgisayar Almadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Şey dizüstübilgisayarlar djserkan dns doğrulamak domain donanım dondurma nasıl yapılır dondurma tarifi make a icea dondurma yapmak istiyorum donuyorsa dosya geri getirme dosya gizleme DOSYA KURTARMA YAZILIMI "RECUVA" dosya saklama download dökülme dökülmesi dönemi dönüşüm dump dupstep durumunu duvar kağıtları duvarınızdaki dünya Dünya'ya çarpsaydı milyonlarca kişi ölürdü... dünyadaki en zeki insan kimdir dünyanın düşmanı öldürmeden etkisiz hale getiren silah düzenlemek Dying Light oyunu bilgisayar gereknimi Dying Light pc gereksinimi Dying Light Sistem Gereksinimleri edebileceksiniz efi eforensic eğitim EINSTEIN'IN R ZEKA SORUSU eklenti blogger ekran kartı kaç olmalıdır ekran kartı neden yanar ekranda ekrangörüntüleri eleman sayısı girilen kümenin elini tutmasam akor elma elma ile yapılacak pastalar elma sirkesi elma sirkesi maskesi elma yemek elmalı oasta malzemeleri elmalı pasta nasıl yapılır elmalı pasta tarifi elmanın faydaalrı emeklioluyor en en çok cıkan lys soruları en çok çıkan lys konuları en çok kullanılan kodlar en iyi akıllı telefon en iyi sinema salonları en kolayı en komik filmler en komik görseller en komik türk fotoları en komik videolar en son model hafıza kartı en tatlı hayvanlar en ucuz discovery telefonu En Uzak Galaksi en zeki insan en zeki kadın ender saraç enemenin faydası engel kaldırma dns engeli engellendi engenç engençmilyoner eniyi enkomik Epilepsi beyin timörü yapar mı Epilepsi hastalığına ne iyi gelir Epilepsi nedir Epilepsiye çözüm erişim erlikhan epin hile erlikhan hile erlikhan rehber esnemek nedir esnemek zararlı mı etiketleri etimek nasıl yapılır Etimek Tatlısı Nasıl yapılır Etimek Tatlısı Tarifi etimek tatlisi etmek ev yapımı ilaçlar evde dondurma nasıl yapılır evde mıhlama nasıl yapılır evde tulumba tatlısı yapımı faaliyetleri facebook facebook Hello Android facebook açığı bulundu facebook engeli için dns facebook erlikhan açılmıyor facebook erlikhan e pin hile facebook erlikhan hile facebook erlikhan rehber facebook erlikhan yardım facebook görüldü kapatma facebook hack facebook hareketler dökümü nedir facebook hesabı silme facebook hesabı tamamen silme facebook Hileleri facebook kalıcı şekilde hesap silme facebook labaratuvar facebook miras facebook mobil dolandırıcılık facebook mobil uygulamlar facebook okunmamıs mesajlar facebook Oyun hileleri facebook profili tamamen silme facebook silme 2013 facebook son görülme kapatma facebook şifre kurtarma facebook tuzak Facebook'un Yeni Teknoloji Laboratuvarından İlk Görüntüler Facebook’tan Yeni Fotoğraf Özelliği facebookda facebookmesaj facebookvirus fan farklar farklı elma pastaları fate fatefat faydaları faydalı bilgiler fen FIFA 15’te Kornelden Nasıl Gol Atılır ? fırat üniversitesi zorunlu hazırlık ne zamna kalkacak fıratuniversitesi Fibonacci Sayılarını Yazdırma fibonacci sayısı algoritması fifa fifa 13 fifa 13 gol sevinçleri fifa gol taktikleri fifa korner hilesi fifa kornerden gol nasıl atılır fifa14 fifa2014 fifaserisi fileserve film firefox fit bir vücut flash flashplayer fn fntuşu FOCUS FORD foremost fotograf fotomodel hayvanlar Foursquare hesabı kapatma Foursquare Hesabı silme fragman fren sistemi ftomodel FURİOUS 7 g bucuk g galaksilerin en uzağı galatasaray galaxy galaxy s6 galaxys4 Game of Thrones için ekran kartı Game of Thrones nedir Game of Thrones Sistem Gereksinimleri garip GCQG9 gece modu youtube gece parlayan araba geçer geldi Gelecek Olan Zam İle Telefon Fiyatları Nasıl Olacak? gelecekteki bilgisayar teknolojisi geliyor gelse genç kalmak Genel Katagori general mobile General Mobile 4G General Mobile 4G fiyatı General Mobile Discovery AİR General Mobile Discovery AİR fiyatı General Mobile Discovery'nin 4GB'lık versiyonuna Android KitKat nasıl yüklenir? general mobile telefonlari gentleman Gerçekten yaşıyor musunuz ? gerekli geri geride Ghajini Ghajini fıragmen Ghajini hd watch Ghajini izle Ghajini türkçe alt yazı izle Ghajini türkçe dublaj izle ghosts gif Girilen bir sayıdaki rakamların toplamını buldurup ekrana yazdırmak için gerekli kod satırlarını yazınız Girilen cümledeki kelimeleri tersten başa doğru yazdırma. Girilen Harfi Büyükse Küçüğe Küçükse Büyüğe Çevirme Girilen Harfi Büyükse Küçüğe Küçükse Büyüğe Çevirme programlama Girilen Kelimeyi Piramit Şeklinde Yazdırma Girilen Sayının Son 3 Basamağını Ekrana Yazdırma giyen gizleme GM Discovery Jelly Bean'e Nasıl Dönülür? KitKat'dan kurtulmak [KESİN ÇÖZÜM] gnu godaddy godaddy blogger domain bağlama godaddy domain sorunu godaddy domain www olmadan girmiyor godaddy indirim kodu godaddy ucuz domain kodu godaddy www sorunu Godaddy.com İndirim Kodları gogole oyunları gogole robotu gogole virüsü google Google arama motorunun ilginç özellikleri google be google kod satırı Google Reklam Vermek google sandbox sorgulama Google’dan Geldiği İddia Edilen Virüslü Mesaj! Google’ın sahibi olduğu Boston Dynamics’ten şaşırtan ve ürperten yeni robotlar googleaçıkları googlepagespeed gormediginiz göndermek görüldü görümel kapatma görüntüler görüntüleri görünümü görünürlerdi görürseniz götürecek gözlerini gözünden greyfurt gta gta5 guvenlik gül suyu tonik güncel Güncel DNS Adresleri Listesi Güncel Haberler güncelleme gündemi güneş nedir güneş resmi güneş videosu güneşin sıcaklığı güvenlik güvenlik önlemi güzellik Haberler hack hack mobile hack önlemi nası lalınır hack pc hack pc for mobile hacked hacker hacker ol hacker onur hackerlık hafıza hafıza kartı hafıza kaybı hafızayı güçlendirme hafzıa kartı hamile hamile bayanlar dikkat Hangi Marka ve Model Akıllı Telefonlar 4G Destekliyor? Hangi Telefonlar 4G Destekliyor? hani harlemshake harlemshakevideoları hasar tespit sistemi hashtag hasta olmamak için hataları hatası havada Havadaki Elektriği Kullanarak Şarj Eden Kılıf: Nikola Labs hayat teleşları hayvanlar hazır cevaplar HD Lamborghini Aventador hd masaüstü duvar kağıtları hd walpapers HDMI Hello Android Hello Android nedir helyum hardisk hemeroid hemoroid hemoroşd rahasızlığına bitkisel tedavi her fotografta herşeyortada hesabı hesabınız hesap hesap silme hesapişletim hezker nedir Hırsızlıklara Karşı Motosikletinizi Koruma hızlı ve öfkeli 7 HIZLI VE ÖFKELİ 7 hızlı ve öfkeli 7 hd 1080p izle hızlı ve öfkeli 7 izle hızlı ve öfkeli 7 watch free hic hiçokudunuzmu Hidrojen Enerjili Otomobiller hikayesi hint filmi hiphop hizmetdurdurma hotfile download indir yükle yaparak dosyaya daha sonra kolayca ulaşabilirsiniz hp computers walpapers hrml renk kodu HTC One M9 Plus fiyatı HTC One M9 Plus ne kadar HTC One M9 Plus özellikleri HTC One M9 Plus’ın özellikleri yayınlandı htc zarar etti HTML Renk Kodları HTML Renk Kodları adları hürriyetbumerang hyundaı hyundai IPhone’de Numarama Engelleme Nasıl Olur? ıslak kurabiye ıslak kurabiye sütlü ıslak kurabiye tarifi ıslak kurabiye tarifleri ıslak kurabiye yapılışı ışık hızı ışık hızı ne kadardır Işık hızı neden geçilemez ışık hızı nedir i20 i20 coupe ibaresini ibrahimovic içi için içinde içinden içitemizlenemeyenbilgisayarkasaları ikilem nedir ikilemden nasıl kurtulu ile ilginc bilgiler ilginc manzaralar ilginç ilginç cevaplar ilginç pasta tarifleri ilk ilk ambulans aracı ilk sürelebilir valiz illustrasyonları İllüzyonlu Tablolar indir inen infinityward ingilizce ingilizce hazılık ne zaman kalkacak ingilizce hazırlık kalktı İnsan Derisinin Altına Yerleştirilen En Başarılı Devre ile Tanışın! insankaynakları insanlar insanlardan habersiz kabile insanliktan habersiz insanlar instagram instagramda yorum silme internet internetsiz facebook girmek internette internetten iOS ios 9 ios 9 nedir iOS 9'un Açığını Bulana 1 Milyon Dolar Ödül! iOS 9’un Yüklenebileceği Cihazların Listesi İOS için iOS Uygulama Limiti iOS Uygulama Limiti 4GB’a Çıkartıldı iOS Uygulama Limiti kaçtır ios10 iphone iPhone 6 duvar kağıdır iPhone 6 duvar kağıtları iphone 6s iphone 6s açığı iphone 6s fiyatları iPhone 6S Hacklendi! iPhone 6s ve 6s Plus iPhone 6s ve 6s Plus fiyatları iPhone 6s ve 6s Plus ne kadar iphone 7 iphone imei iphone kapandı iphone kırma iphone yenilik iphone4 iphone5 iphone6 iq seviyesi ölç iq sorusu irmik nasıl yapılır irmik tatlısı nasıl yapılır irmik tatlısı tarifi irmikle vişne tatlısı nasıl yapılır is iskelet iş güvewnliği forografları işealırken işi İŞİD Mobil Uygulama Yaptı! işletim izle izlenmesi gereken fimler japon eriği java Java Çalışma Soruları ve Cevapları java çalışma sorusu java denklem kodu java fibonnacci sayıları JAVA ile Rss Üzerinden Veri Çekme java kurulumu Java Neatbeans ve Jdk Kurulumu Resimli Anlatım java sorular JAVA SORULARI java String Olarak Girilen 2 Bilinmeyenli Denklemin Çözümü java Vigenere Şifreleme(Vigenere Cipher) java x y bulma kodu JAVA-Sezar Şifreleme jdk indir Jeep’iyle yaptığı yolculuk sırasında selfie çekmek isterken az kalsın önündeki arabanın üzerinde bulunan kayık yüzünden hayatını kaybedecekti. jpg jsoup kurulumu jsoup rss kabuğu kaçak telefon imei nasıl atılır kadın kadın koruma kadınlar Kadınlar için Kendini Savunma Yöntemleri kadınlar korunmak için hareketler kafıza kartı kakaolu ıslak kurabiye Kal Ho Naa Ho watch Kal Ho Naa Ho watching kalan=0 kaldırıldı kaldırmak kali kali2016 kansere ne iyi gelir kapanan kapatıldı kaptı karakter karda lastik basıncı kareleriyle Karışık Masaüstü Duvar Kağıtları Koleksiyonu full rapidshare karıştırdı Karpuzun İçerisine Erimiş Alüminyum Dökülürse Ne Olur? karşılaşılan Karşılıksız Burs Veren Kurumlar ! kart kartalları kasaları Kavisli ekrana sahip LG G Flex2 kayseri mantısı yapma tarif kazandıgını kazanma keime tersten yazdırma Kelimeyi Son Harften Başlayarak Başa Doğru Yazdırma kellik keman keman çalan robot kendi kendini savunma teknikleri kendini temizleme kentsel Keren Elazari keten tohumu keten tohumu faydaları key KHJW4 kırmızı biber kırmızı biber kansere karşı kısın titreme kışın lastik kaç basıncta olmalı kıyafeti kızartma kızların saçı nasıl parlak olur Kick Off Challenge Kick Off Challenge nedir Kick Off Challenge oyna Kick Off nedir Kick Off oyna kilo kilo verme kilo vermek kim Kim arıyor CIA uygulamasından numara silme kisisel kitap kitkat nasıl yüklenir kitkat yükleme kitkattan Jelly Bean'e dönme Klavyeden eleman sayısı girilen kümenin kombinasyon sayısı hesaplatma java KMS Client Setup Key kodlama kodlama java kodu kol böreği malzemeleri kol böreği nasıl yapılır kol böreği tarifi kolay poğaça yapımı kolay tatlı tarifi kolay tatlı tarifleri kolay yemek tarifleri kolo verdiren çay kombinasyon sayısı hesaplatma java komik komikvideo kötü koku kötü nefes Köyün itleri küs olsalar da kurdu görünce birleşirlermiş kredisi kronik sinüzit tedavisi kullanabilmek kullanımı kurabiye tarifleri kurtul kuru ciltler kuru ciltler için tonik kuşburnu künefe künefe nasıl yapılır kür l Lamborghini Aventador laptop laptop nasıl alınmalıdır laptop özellikleri laptopla lastik hava basıncı kaç olmalı lastik havası karda nasıl olmalı leaf leaf nissan lezzetli yemek tarifleri lg LG Flex 2 LG Flex 2 fiyatı LG Flex 2 ne zamn çıkacak LG Flex 2 nedir LG G Flex2 LG G Flex2 özellikleri LG G Flex2fiyatları LG V20 ÖZELLİKLERİ LGV20 lifi lifi ile ineternet lifi ile internet aktarımı lifi nedir lifi teknolojisi limon limonsuyu maskesi linux lionelmessi liveset lojistikbilgi lollipop duvar kağıdı lollipop screen cover Lost izlemenin Yan Etkileri lunix lys cıkacak sorular lys konuları lys matematik ve geometrisoru dağılımı Mad Max Fury Road 7- Ant-Man 6- The Hateful Eight 5- Inside Out 4- Furious 7 3- Jurassic World mail mamut mamutlar ne zamn yaşardı mamutlar neden yok oldular mantı malzemeleri mantı nasıl yapılır mantı tarifi manzara resmi marilyn vos savant kimdir marş basmıyor marş motoru marş otomatiği maske Matris içerisinde gezip ve gezilen yerlerinde toplamını bulma Matriste Dışarıdan Girilen Satır veya Sütün Numarasına Göre En Büyük Elamanı Buldurma mazda MDWWJ megane memnun memory memoryimage merak MERCEDES mereng mesaj mesh messi metasploit meze mıhlama için gerekli malzemeler mıhlama nasıl yapılır mıhlama nasıldır Mıhlama Tarifi mıhlama yapmak Microsoft Bilgisayarınıza Sizden İzin Almadan 6GB Veri İndirebilir Microsoft’tun yeni internet tarayıcısı Spartan milyoner missing mobi mobil mobil dolandırıcılar modemin şifresini değiştirme motivasyon motorsiklet kilidi motorsiklet nasıl korunur motorsikletim çalındı mozilla mpbil msconfig msfconsole muz kabuğu maskesi nadir gorulen manzaralar nar çiçeği nar çiçeği faydaları NASA nasıl nasıl görüntüleyebilirsiniz nasıl kilo verebilirim nasıl olması nasıl yapılır nasıl zayıflanır nasıl zayıflayabilirim ne yemeliyiz neatbeans indir neatbeans kurulumu neden esnenir Neden Esniyoruz? Neden Oda Sıcaklığında Sıvıdır? nedir needforspeed needforspeedunderground nefes neler zayıflatır netload network new post nfs nfsunderground Nick D'Aloisio nikola tesla nissan nissan leaf Note 7 Lansmanında Apple ile Dalga Geçti ntfs ntfsbiçimlendirilmesi ntldr numara engelleme o mu bu mu uygulaması odaklı okul olimpiyatlar olsaydı olurdu oluşturuyor omega3 onur koç elini tutmasam akor onur koç yemin ederim gitar akoru oranı otomatik otomatik çalma otomobil oturanlariçin oturmayın oyun Oyunlar oyunları ögretmen ölümleri azaltan silah ömür önemi ördü kader ağlarını ördü kader ağlarını akor örgü poğaça malzemeleri örgü poğaça yapılışı özel özelligi Özellikleri ve Fiyatıyla En Uygun Akıllı Telefonlar p2p whatsapp para paralı Parlak Saçlar İçin Öneriler parmak büzüşmesi parmaklar neden buruşur Parmakların Suda Buruşmasının Gerçek Nedeni passat passat 2015 passolig kart passolig kart kaç para passolig kart nasıl alınır passolig kart nedir passolig kart nereden alınır passolig kart olmayanlar maça gidemeyecek mi pasta pasta tarifi pasta tarifleri pasta yapalım Patatesli Sosyete Mantısı Tarifi paykaşım pc pc hackleme penetration Pes pes 13 PES 2015 pes 2015 gol atma teknikleri pes 2015 korner taktikleri pes 2015 nasıl gol atılır pes 2015 taktikleri pes 2015 uzaktan gol atmak pes 2017 andoid pes 2017 indir pes 2017 ios pes taktikleri pes14 pes2017 indir phone photoshop psd yapma pil ömrünü arttırma pin pingleme nedir nasıl yapilir pirinç salatası pirinç salatası tarifi pk izle Pluton'a Ait Görkemli Uçuş Videosunu Yayınladı! png poğaça poğaça nasıl yapılır populer postları pratik tatlı tarifleri pratikbilgiler pro evolution soccer 2012 profilfotografı program PROGRAMLAMA ÇALIŞMA SORULARI programlama dilleri adam asmaca programlama dilleri soruları psd nasıl yapılır psd nedir psd tasarımları psd uzantısı nedir psdyi csse dökmek psy Q7 racınıza çarpıp kaçan kişiler yakalanabilecek ram kac olmalıdır ramdump ramimage rap raporu reaver recovery redhack redhacktim reklam Reklam Vermek related blogger renault renk kodları renkler renkliyazma Resimleri anlamaları için bilgisayarları nasıl eğitiyoruz? resimlianlatım risk riskli robotlar rock rollingedition romatizma Romatizma için Şifalı Binbirdelik Otu ronaldo Root rose residence rose rezidans rose rezidans elazığ rs rss veri çekme s s4 s5 s6 sabitkanca sac bağlanmasına çözüm sac yaglaninca dökülür mu sacım nasıl parlaar Saclarim yaglandı saç saç dökülmesi saç dökülmesine çözüm saç neden dökülür saçı parlatmak saçım dökülüyor saçın yağını gecirme saçlar neden yaglanir sadece saglıkliyasam sağlık sahaya salata tarifleri SAMSUNG samsung 2. el telefon samsung 2.el satışı samsung 5g samsung galax s6 samsung galax s6 fiyatı samsung galax s6 özellikleri Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6 fiyatı Samsung Galaxy S6 ne zamn çıkacak Samsung Galaxy S6 özellikleri samsung galaxy s7 Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge samsung marshmallow alacak telefonlar samsung note 7 iade samsung note 7 iade nasıl yapılır samsung s6 kaça samsung s7 özellikleri samsunggalaxy samsunggalaxys4 samsungvideo sandbox sorgulama sardalya sarmısak kokusu gecirme SATRANÇ SATRANÇ NASIL OYNANIR? SATRANÇ SPORU SATRANÇ TAKTİKLERİ sayfası Scanner scan=new Scanner(System.in); int sayi ScloudOS ScloudOS fiyatı ScloudOS nasıl kullanılır ScloudOS nedir ScloudOS üyeliği security sekmeli servisi servisleri sesini sezar şifre sezar şifreleme algoritması sezar şifreleme kodu sıfatlıkız sığır eti Sıkıntılı çalışan bazı yazılımlar sınavda ne yapılmalı sıralama sıralamak sırrı çözülemeyen eser sırrı çözülemeyen kitap sızdı sızma siber siber güvenlik siber saldırılar sider blogger sigara sigara böreği sigara böreği hazırlanışı sigara böreği nasıl yapılır sigara böreği yapılışı sigara kokusu sigara kokusu nasıl geçer sil silah Silinen Dosyayı Geri Getirme Silinen Dosyayı Geri Getirme Nasıl Yapılır ? silinen mesajlarımı nasıl geri alabilirim silme simgesi sinema sineme salonları dizaynı sinüzit artma sebepleri sinüzit bitkisel tedavisi sinüzit nasıl geçer Sinüzit nedir Sinyaliyle Artık Herkes Duvarların Arkasını Görebilecek sistem sistem odası gereksinimleri sistem odasında neler vardır Sistem Odası Nerede ve Nasıl Olmalıdır site sitem banlı mı sitenizguvendemi sitenizi taratın sitenizinhızınıölçün siviceden kurtulma sivilce sivilce lekeleri sivilce lekeleri limon sivilce lekelerine maske sivilce maskesi sivilceden kurtulma siyah nokta siyah noktadan kurtulma skpe giremiyorum skype açılış dağınık duruyor skype açılış ekranı sorunu skype css sorunu socialengineeringtool soğan kokusu nasıl gecer Soğan ve Sarımsak Kokusu Nasıl Yok Edilir? soğuk havalardan korunmak için soğuk için kür Soğukta Neden Titreriz soğuktan korunmak sokan son görülme son görülme kaldırma sonrası soru cevap eklentisi soru cevap scripti wordpress sorulan sorular sorunu sosyal medya sosyal medya güvenlik sosyal medya önlemi sosyal medya zararı Sosyal medyada Paylaşmaktan Uzak Durmanız Gereken 3 Bilgi sosyalmedya sosyete mantısı malzemesi Sosyete Mantısı Tarifi soyadı soyma spam Spartan dowmnload Spartan indir Spectre (Bond 24) sponsor Spor sql ssd Stagefright Güvenlik Açığı starları Starter’da Masaüstü Arkaplan Değiştirme suçlar sunucu odası nedir suşi suşi nasıl yapılır süper bilgisayar nedir süper bilgisayar nedir nerede kullanılır Süper Bilgisayarlar Hala En Hızlısı süper pc süreklibilgisayarda sürlü pasta tarifi sürücüsündeki sürülebilir valiz Süt Dilimi malzemleri Süt Dilimi Nasıl Hazırlanır Süt Dilimi tarifi süt ve bal maskesi Sütlü Kol Böreği Tarifi sütlü tarifi Şanslı Biri hd izle Şanslı Biri izle Şanslı Biri türkçe dublaj izle Şanslı Biri: The Lucky One izle – Türkçe dublaj Tek parça şarj cihazı sahtemi Şarj Cihazlarının Orijinal mi Sahte mi Olduklarını Nasıl Anlarız? şekilden şekle şerbetli tatlılar şifalı otlar şiflı bitkiler Şifrelerinizi Hackerlara Karşı Korumanın 5 Sağlam Yolu şifreli mesaj şmei atma şoku T83GX Taare Zameen Par Taare Zameen Par türlçe takip takipçi hilesi taktikler TAKTİKLERİ NELER? tamolarak tansiyon tansiyon tedavisi tarama taraması tarayıcılar tarayıcınıza tarçın ve bal maskesi tarif tasarımı Tasarımı ile dünyadaki en iyi 10 Sinema Salonu tatlı çıkmış hayvan resmi tatlı nasıl yapılır tatlı yapımı tedavi tırnak tedavisi tedavisinasılyapılır teelfon dolandırıcılarının planları teknloji teknoloji teknoloji haber teknoloji zammı nedir tektaş telefon telefon fiyatları telefon zamlı fiyatlaru telefona ne kadar zamn geldi telefonoperatorlerini telefonum çalındı telefonum çalındı ne yapmalıyım telefonum kayboldu ne yapacağım telegon televizyon temizlenemeyen ter ter kokusu terleme terlemeye karşı tersten yazdırma programlama dilleri tesadüf tesla arabası hacklendi The Lucky One tek parça izle tırnak neden yiyilir tırnak yeme alışkanlığı tırnak yeme çözümü tipi tiramisu tiramisu nasıl yapılır tiroid hastası ne yemeli tiroid hastası ne yemeli tiriod tiroid hastasına öneriler titanik titreme neden olur titriyorum toplu taşıma toplu taşımada wifi Touchpad sorunları toyota trgala oyun hileleri trileçe trileçe nasıl yapılır trileçe yapılışı troid troid hastalığı troid hastalığı çözümleri troid hastasına öneriler truff truff tarifi tt olma ttnet şifre değiştirme tulumba tatlısı tulumba tatlısı nasıl yapılır tulumba tatlısı tarifi turkey turkiye Tutmaç Çorbası kolay yapımı Tutmaç Çorbası malzemleri Tutmaç Çorbası nasıl yapılır Tutmaç Çorbası nedir tuttu Türk Hack Team'den ABD Merkezli 2 Bine Yakın Siteye Darbe! türkçe tv twiteer için dns Twitter Twitter erişim engellemesi Twitter Sınırsız Takip Etme Açığı twitter takipçi hilesi Twitter yetkilileri ubuntu16.04lts ucakları ucan uçakda uçtan uca şifreleme nedir uefi uefisistemkurma uniscan unutkanlık usb uydu uygulama uygulamalar uygulamasattı uzay uzay fotografı uzay hakkında bilinmeyenler uzay nasıldır Uzay Nedir? uzayın karanlık olması Uzayın Neden Karanlık uzaylı ücreti ücretli ürün üşümemek için üşümemek için ne yapmalıyım valiz VCFB2 ve veren veriyosa via via v8c video videoizle videolar videoları vigenere nedir vine virus virustarama virüs virüsle para kazan virüsü bulana 250bin dolar verecekler Vişne Soslu İrmik Tatlısı volatility Volkswagen Passat VOLVO w cn eposta gelmiyor w cn mail gelmiyor w cn uzantılı adresime mailler gelmiyor w cn uzantili maillerim silindi w cn uzantili silindi walpapers computer WanaCryptor 2.0 WanaCryptor 2.0 nedir WanaCryptor nedir wash wdc 10 tb hardisk Web Tabanlı Oyunlar webkiller webmaster websploit webtarama webtasarım whatsaap şifreli mesaj çözme whatsaap üçtan uca whatsapp whatsapp bilgisayara yükleme whatsapp gif whatsapp işaretlenmiş mesaja nasıl ulaşılır WhatsApp işaretlenmiş mesajlar özelliği nedir? whatsapp nedir whatsapp pc whatsapp pc ile nasıl kullanılır whatsapp pc yükle whatsapp pcye yükleme Whatsapp silinen mesajlarımı nasıl geri alabilirim Whatsapp’ta İnternetsiz Görüşme Whatsapp’ta Mavi Tiki Kapalı Olan Kişiyi Görme Whatsapp’ta simkart Whatsapp’ta ücretsiz girme wifi wifi şifresi değiştirme wikipedia virüsü windows windows 0 nasıl yüklenir windows 10 Windows 10 Education Windows 10 Enterprise windows 10 indirmek windows 10 key Windows 10 Kilit Ekranı Windows 10 Kilit Ekranı Seçenekleri windows 10 nasıl geçilir Windows 10 Nasıl indir windows 10 nasıl indirilir Windows 10 Nasıl Kurulur? windows 10 nasıl yüklenir Windows 10 Ne zaman cıkar Windows 10 Pro Serial Key Product Key Windows 10 Professional windows 10 sorunları windows 10 ücretsiz windows 10 yükleme nasıl başlatılır Windows 10hataları Windows 7 Starter’da Masaüstü Arkaplan Değiştirme Windows 8 32 bit Windows 8 64 bit download Windows 8 Başlat Menüsü Windows 8 Başlat Menüsü Ekleme Windows 8 Başlat Menüsü nasıl eklenir Windows 8 Final english download Windows 8 Final Türkçe ORJ 32-64Bit Full Torrent Tek Link Windows 8 torrrent donwload Windows 8.1 32 Bit İndir Windows 8.1 32-64 Bit Full Türkçe Windows 8.1 64 Bit İndir Windows 8.1 Aktivasyon Windows 8.1 Full Download Windows 8.1 Torrent İndir Windows 8.1 Türkçe windows10 windows10 aktivator windows10 download free windows10 indir windows8 windowslive windowslivemesh wirilesshack wordpress wordpress 2 mb upload sınırı Wordpress 2MB Upload Sınırını Kaldırma WordPress Güncel Ping WordPress pingleme yapma Wordpress Soru-Cevap Eklentisi wordpress upload sınırı wp 2mb resim yükleme sınırı wp eklentileri wp ping wp ping adresleri 2015 WordPress Güncel Ping 2015 wp soru cevap eklentisi wpsattack wpshack xperia ısınma sorunu Xperia Z5 Fiyatı Xperia Z5 Fiyatları Xperia Z5 how much Xperia Z5 ısınma Xperia Z5 ne kadar Xperia Z5 Premium Xperia Z5 Premium fiyatı Xperia Z5 Premium özellikleri Xperia Z5'te Isınma Sorunu Var mı? xss xxx yahoo yalan Yalancı Su Böreği malzemeleri Yalancı Su Böreği nasıl yapılır Yalancı Su Böreği resimli anlatım Yalancı Su Böreği Tarifi yan yana yandınız yapılabilecekler yapılır yaptı Yarın Hiç Olmayabilir hint filmi Yarın Hiç Olmayabilir izle Yarın Hiç Olmayabilir türkçe altyazılı yarışması yaşasalardı yaşlanma yaşlanmayı önlemek yayınlandı yaylım yazı yazılarınız yazılım yeme içme yeme-içme yemek tarifi yemek tarifleri yemin ederim yemin ederim akor yeni yenibaşlayanlar yeniden başlatma sıkıntısı yeninfsunderground yeşil çay yeşilçam ygs YGS 2016 SORU VE CEVAPLARI YGS açıklandı mi ygs kaç dk YGS sonuçları YGS soruları YGS yerleri açıklandı YGS yerleri ne zamn ygsde lavaboya gidilir mi ygsde nelere dikkat edilmeli yıllık yinekafa yok yok böyle fotograflar yoktu yolları YOLO Dünyası için Geri Sayım Başladı! yorum silme yorumformu youtube youtube auto play youtube auto restart youtube autoplay youtube autorestart youtube gece modu açma YouTube Gece Modu aktifleştirme youtube otomatik çalma kodu youtube.xxx YouTube.XXX'i satın aldı yök yöntemi yönü yumurta yumurta soymak yumurtanın kabuğunu soymak Yurtdışından getirilen cep telefonlarının kaydı nasıl yapılır ? yusuf güney ördü kader ağlarını yükle Yükleneceği Telefonlar ve Gelecek Özellikler yüksek tansiyon yüksek tansiyona keten tohumu Yüksek tansiyona şifalı bitkiler yüzlerini zam zamantuneli zararlı andorid uygulması zayıf olmak zayıflama zayıflamak için ne yenmeli zayıflamak istiyorum zayıflamaya yardımcı olan besinler zayıflatan besinler zayıflatan çay zeka zeka gelişimi zeka güçlendirme zeka sorusu zeki miyim zekice cevaplar Zekice verilmiş hazır cevaplar zenfone zenfone2 zorladı Zorunlu Hazırlık Sınıfları Kalkıyor mu zuckerberg Zuckerberg Açıkladı; Facebook'a ''Beğenmeme'' Butonu Geliyor! zxekilik ölçüleri Zyxel modem şifre değiştirme
false
ltr
item
BİLGİ BAHÇEM: Karşılıksız Burs Veren Kurumlar !
Karşılıksız Burs Veren Kurumlar !
BİLGİ BAHÇEM
http://www.bilgibahcem.com/2015/09/karslksz-burs-veren-kurumlar.html
http://www.bilgibahcem.com/
http://www.bilgibahcem.com/
http://www.bilgibahcem.com/2015/09/karslksz-burs-veren-kurumlar.html
true
3709366616774486288
UTF-8
Konu Bulunamadı. Tümünü Gör Devamını Oku Yanıtla Yanıtlamaktan Vazgeç Sil Yazar Ana Sayfa Sayfa Yazılar Tümünü Gör Size Özel Başka Önerilerimiz⤵ Etiket Arşiv ARANAN Aradığınız kelimeyle alakalı henüz bir konumuz yok :( Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şimdi 1 dk. önce $$1$$ dk önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan önce